SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarła dziennikarka „Polityki” Janina Paradowska

W wieku 74 lat zmarła dziennikarka Janina Paradowska, od wielu lat związana z tygodnikiem „Polityka”. Prowadziła też programy m.in. w TOK FM i Superstacji.

Janina Paradowska, fot. akpa Article

Janina Paradowska urodziła się w 1942 r. Była absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w "Kurierze Polskim" i "Życiu Warszawy".

Paradowska od 1991 roku pracowała w tygodniku „Polityka”, zajmowała się przede wszystkim polską polityką. Była aktywna do ostatnich dni życia, w nowym wydaniu pisma znajduje się jej komentarz w stałej rubryce „Tydzień w polityce według Paradowskiej”.

- Należała do osób najsilniej kształtujących opinię publiczną w Polsce. Była słuchana wśród polityków wszystkich opcji - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński.

Dziennikarka współpracowała też z innymi mediami: od 2008 roku prowadziła program „Puszka Paradowskiej” w Superstacji, a w latach 90. miała przez krótki czas program w TVP1, pisała felietony do „Polski The Times”.

W 2002 roku otrzymała tytuł Dziennikarza Roku, a w 2012 roku Nagrodę Kisiela. Przyznano jej też nagrody Pruszyńskich, Bocheńskiego i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarła dziennikarka „Polityki” Janina Paradowska

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
wiele nauczyła mnie w „ Życiu”. RIP
30 20
odpowiedź
User
prawnik
[ * ] Bardzo smutna wiadomość.
39 16
odpowiedź
User
Popiol2015
Wielka szkoda. Była w dobrej formie, aż tu nagle śmierć. Umarła kolejna znana osobistość, nieco młodsza od śp. Marii Czubaszek.
33 16
odpowiedź
User
widz
Bardzo miła , bardzo sympatyczna, pogodna, zawsze uśmiechnięta OSOBA... Pani Janinko niech TAM będzie Pani lepiej...Dobry Bóg przyjmie Panią do NIEBA, bo na to Pani sobie zasłużyła..Odpocznij sobie w pokoju.
34 19
odpowiedź
User
kot
Najlepszym komentarzem bedzie po prostu milczenie.
31 12
odpowiedź