SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w magazynie Warsaw Point

Lutowe edycjamagazynu "Warsaw Point" wydawanego przez Platformę Mediową Point Group, to pierwszy numer przygotowywany przez nowy zespół redakcyjny pod kierownictwem Krystyny Lewenfisz-Kuleszy.

„Warsaw Point” jest jedynym magazynem, któremu Jolanta Kwaśniewska – od momentu opuszczenia Pałacu Prezydenckiego – udzieliła wywiadu. W rozmowie tej poznajemy nieco bardziej kameralne oblicze żony prezydenta. – Chciałabym mieszkać na Pradze – mówi „Warsaw Point” Jolanta Kwaśniewska. Oprócz tego niedawna pierwsza dama RP opowiada w wywiadzie o swych miejskich fascynacjach, upodobaniu do Fabryki Trzciny, o czarze kuchni w dawnym mieszkaniu państwa Kwaśniewskich w Wilanowie, a przede wszystkim o swej miłości do męża i dziecka.

Miłość jest bowiem dominantą lutowego numeru „WP”. Wiodący temat pojawia się w materiale o rozgrywających się w Warszawie słynnych scenach miłosnych. Tekstowi towarzyszy rozmowa z Beatą Tyszkiewicz, poświęcona warszawskim zakochaniom słynnej aktorki. Wprowadzenie bloku tematycznego, w którym reportażowy materiał kontrowany jest rozmową z celebrity, to jedna z pierwszych zmian w układzie miesięcznika. Rozszerzono także i uporządkowano Nawigator Kulturalny – informacyjny dział zapowiedzi kulturalnych. Dalsze zmiany – obejmujące między innymi relaunch Działu Klimaty (opisy restauracji, kawiarni, etc.) – planowane są od numeru kwietniowego, który ukaże się w płatnej wersji, dostępnej w salonikach prasowych . Również wtedy planowane jest wprowadzenie „Warsaw Point” do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

– Chcemy, by „Warsaw Point” stał się prawdziwym miejskim magazynem, by wypełnił swoistą niszę pozostawioną przez „Foyer” i dawny „WIK”. Stąd nieco inny dobór tematów już do bieżących numerów, a także projekty większych zmian, które wprowadzimy wiosną. Przed nami też pierwsza edycja nagród POINTY WARSZAWSKIE, które przyznamy wspólnie z czytelnikami w maju tego roku – mówi Krystyna Lewenfisz-Kulesza, nowa redaktor naczelna miesięcznika, wcześniej odpowiedzialna za promocję Teatru Powszechnego i kilku warszawskich Festiwali Teatralnych. Wraz z Krystyną Lewenfisz-Kuleszą do redakcji „Warsaw Point” dołączyli – w charakterze zastępcy redaktora naczelnego – Witold Głowacki, do tej pory redaktor wydania miesięcznika „?dlaczego” oraz nowa sekretarz redakcji – Agata Daniluk, dziennikarka „?dlaczego”, prowadząca także dział Nawigator Kulturalny w „Warsaw Point”.

„Warsaw Point” jest stołecznym miesięcznikiem kulturalnym i lifestyle’owym skierowanym do 30-50-latków. Nakład magazynu wynosi 20 tys. egzemplarzy. Miesięcznik dystrybuowany jest bezpłatnie za pośrednictwem sieci Point Press.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w magazynie Warsaw Point

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl