SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Polskim Radiu

Kidawa-Błoński szefem Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Podczas posiedzenia w dniu 27 października 2005 r. członkowie Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA wybrali spośród swojego grona nowego przewodniczącego. Został nim Jan Kidawa-Błoński.

Kidawa-Błoński zastąpił na tej funkcji aresztowanego pod koniec września Andrzeja D.

Jan Kidawa-Błoński - reżyser i producent filmowy - jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA od lipca 2003 roku.

Ma 52 lata. W 1980 roku ukończył wydział reżyserski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Studiował też architekturę na Politechnice Śląskiej.

Jego debiutem reżyserskim był film „Trzy stopy nad ziemią”, za który otrzymał wiele wyróżnień, w tym Złote Grono na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie. Inne jego filmy to: „Pamiętnik znaleziony w garbie”, „Męskie sprawy” i „Wirus”. Ostatnio w kinach prezentowany był „Skazany na bluesa”, wyreżyserowana przez Kidawę-Błońskiego opowieść o legendarnym wokaliście Dżemu - Ryszardzie Riedlu. Reżyser współpracował z zespołami filmowymi „Silesia”, „Oko” oraz „Zodiak”.

Był członkiem Komitetu Kinematografii. W latach 1990-1994 pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 1997 do 2001 roku był członkiem Zarządu Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych.

„Jako przewodniczący Rady Nadzorczej na pewno będę zajmował się problemami związanymi ze ściągalnością abonamentu, który stanowi w 80% źródło finansowania Polskiego Radia. Jako wierny i długoletni słuchacz Polskiego Radia będę starał się, by pozostało ono szlachetnym nośnikiem języka polskiego, by dbało o jego piękno i poprawność” – mówi Jan Kidawa-Błoński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl