SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w ramówce Trójki. Wracają spektakle teatralne, pojawi się też Gaba Kulka

Program III Polskiego Radia wprowadza zmiany w ramówce. Pojawią się nowi prowadzący z nowymi formatami, ale wróci też Scena Teatralna Trójki, proponując także spektakle na żywo.

fot. Polskie RadioArticle

Zmiany w ramówce już się rozpoczęły. W styczniu zmieniono formułę i godzinę nadawania popularnych „Urywków z rozrywki” (od poniedziałku do czwartku o godz. 6.52), co spotkało się z nieprzychylnym przyjęciem słuchaczy.

Piotr Bukartyk, piątkowy gość „Urywków z rozrywki” znalazł sposób na obejście tej zmiany: w piątek pojawił się u prowadzącego poranne pasmo Wojciecha Manna jako jego prywatny gość i zagrał swoją piosenkę.

Z okazji przypadających w tym roku (dokładnie 1 kwietna) 55. urodzin Trójki, dziennikarz i reżyser Andrzej Zakrzewski przygotował cykl „Przeboje Trójkowej Rozrywki”. Prezentowane są w nim najwyższej jakości skecze, piosenki i felietony z bogatego archiwum satyry, a wśród nich teksty m.in. Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, Jacka Fedorowicza – w wykonaniu m.in. Ireny Kwiatkowskiej, Piotra Fronczewskiego czy Stefana Friedmanna. Emisja codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 8.48.

Polskie Radio wprowadza w ramówce Trójki kolejne zmiany, tym razem w weekendy. Wraca prezentowana do tej pory raz w miesiącu audycja - Scena Teatralna Trójki. Audycja będzie nadawana w każdą niedzielę w godz. 21.00-22.00. W niedzielę 15 stycznia Trójka zaprezentowała słuchowisko „Pawi tren”. W planach również - raz w miesiącu - spektakle transmitowane na żywo z Muzycznego studia im. A. Osieckiej.

W soboty o godz. 15.00 pojawią się przemiennie trzy pozycje. Dwa razy w miesiącu - nowości książkowe w autorskiej audycji „Trójkowy chuligan literacki” zaprezentuje Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura. W ostatnią sobotę każdego miesiąca w tym miejscu emitowane będą - obecne na antenie już od jesieni rozmowy Macieja Pawlickiego w ramach cyklu „Cogito Ergo...”.

Do grona sobotnich prowadzących o tej porze dołączy też raperka i dziennikarka Dorota „Fala” Frontczak-Fiedorowicz z programem „Paresłów”. Poprowadzi audycję, w której skupi się na tekstach piosenek.

Kolejna zmiana: emitowana uprzednio o godz. 15 w soboty audycja „Trzy kontynenty” Artura Orzecha pojawi się godzinę później - 16.00-17.00. Z ramówki zniknął program Pawła Sztompke -  „Ostatni sens filmowy”.

W soboty wieczorem (godz. 22) kolejna premiera na antenie - audycja Gaby Kulki „Głowa. Serce. Baza” (tytuł nawiązuje do konstrukcji zapachu). - Zapach i muzyka, mają bezpośredni dostęp do naszych wspomnień i nastrojów. Czy można opowiadać o muzyce właśnie nie jak recenzent, członek jury konkursu, ale jak ktoś, kto podróżuje w czasie i przestrzeni? Spróbuję -  zapowiada Gaba Kulka.

W czwartym kwartale 2016 roku Trójka miała 8,0 proc. w rynku radiowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w ramówce Trójki. Wracają spektakle teatralne, pojawi się też Gaba Kulka

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiofan
Mija czas i wciąż nic. Pani prezes, tuż przed konkursem, usiłuje udowodnić tezę, że PR ma się dobrze a nawet lepiej. Tak naprawdę niewiele się zadziało od roku, poza testowaniem nowych programów (i osób przy mikrofonach) metodą prób i błędów.
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Scena Teatralna Trójki co tydzień to świetna zmiana. :) Bardzo misyjna pozycja programowa. :) Jest jednak i coś, co mi się nie podoba (jakkolwiek dziwnie to zabrzmi w moich ustach). Zniknął Paweł Sztompke i jego audycja z muzyką filmową w sobotę o 16:00. :( Wielka szkoda, zawsze to była jakaś miła dla ucha odmiana dla nadreprezentowanego w Trójkowym eterze rockowego łomotu.

W części publicystycznej Trójka jest świetna. :D Mateusz Matyszkowicz, Maciej Pawlicki, Piotr Semka, Grzegorz Górny, Mirosław Biełaszko robią świetną robotę i tworzą wspaniałe audycje o dużej wartości poznawczej. :D Słucham z upojeniem.

W części muzycznej jeszcze nie jest satysfakcjonująco i czekam na większe "przewietrzenie". :twisted: Mniej rockowych szarpidrutów, więcej muzyki miłej dla ucha bym sobie życzył. Życzyłbym sobie więcej jazzu, chilloutu, spokojnej muzyki elektronicznej (czemu Jerzy Kordowicz ma TYLKO GODZINĘ czasu na tydzień?). Jeszcze niedzielne poranne "Muzyczne rozmowy" z piękną muzyką religijną mogłyby lecieć o lepszej porze, wręcz kocham tę audycję, ale w niedzielę o 6:00 rano nie każdy zainteresowany może posłuchać. Lepiej byłoby przesunąć na niedzielny poranek jakąś audycje z rockowymi szarpańcami, a tę wartościową, konserwatywną, misyjną audycję przenieść na bardziej atrakcyjną porę. :) I mogłaby się jeszcze pojawić audycja z tradycyjnymi pieśniami patriotycznymi, bo takiej niestety brakuje w Trójce. Taka jest moja lista życzeń, wierzę, że nie pobożnych. :D
odpowiedź
User
Krycha z Wałbrzycha
Również nie znoszę muzyki rockowej. :) To jest muzyka dla trudnej zbuntowanej młodzieży, która na siłę chce się wyróżnić od swoich "starych" i dlatego słucha takiego szatańskiego łomotu (w myśl zasady: bo moi "starzy" tego nie słuchają, a ja posłucham, żeby być cool). Rocka słuchają też dorośli ludzie, którym z jakiegoś powodu nie przeszedł młodzieńczy okres buntu (cóż, bywa i tak). Wartość takiej "muzyki" jest bardzo dyskusyjna (chyba że mówimy o wartości ujemnej :)). Dyskusyjna jest też zasadność prezentowania takiej muzyki w publicznym radiu, które z definicji powinno wyznaczać standardy i poziom.

Dlatego popieram postulat Macieja, żeby przewietrzyć Trójkę. W Trójce zamiast rocka powinny być motety i oratoria chrześcijańskie, Koronka do Miłosierdzia i transmisja Aniołu Pańskiego w samo południe. :) Wieczorne udycje Grzegorza Górnego i Piotra Semki oczywiście są genialne, nawet je nagrywam na kasety i odsłuchuję kilka razy, żeby nauczyć się na pamięć ich cennej zawartości. :) Przydałoby się jeszcze w Trójce kilkoro wartościowych publicystów do prowadzenia "Klubu Trójki" i innych audycji. :)
odpowiedź