SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Zarządzie Aronii S.A.

Aronia S.A.wybrała nowy skład zarządu firmy

Nowowybrany prezes zarządu - Robert Künzel będzie kierował spółką razem z Piotrem Mrożkiem mianowanym członkiem zarządu i dyrektorem sprzedaży. Bogdan Smok obecny prezes zarządu Aronii S.A. zajmie stanowisko dyrektora generalnego w firmie Fructa Napoje, która jest strategicznym partnerem Aronii od strony łańcucha dostaw.

Nowe zadania Roberta Künzela uzupełnią obecne obowiązki, które pełni jako  dyrektor zarządzający Eckes-Granini Austria, będąc odpowiedzialnym za większość krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Zanim Künzel dołączył do Eckes-Granini International w 1999 pełnił różne funkcje w holdingu włączywszy zadania zarządcze w Austrii
i na Węgrzech. 

Piotr Mrożek jest obecnie dyrektorem ds. sprzedaży detalicznej w Aronii S.A. i odpowiada za nowoczesne kanały sprzedaży. Zanim dołączył do Aronii był odpowiedzialny za sprzedaż w tak dużych firmach jak Kelloggs czy Ferrero.
Peter Thiel, Dyrektor Generalny Eckes-Granini International powiedział: "Dzięki takiemu posunięciu skupimy się na naszej kluczowej działalności w Polsce, będziemy budować i rozwijać rynek produktów markowych, które spełniają wymogi konsumentów. Naszą międzynarodową siłą jest połączenie dwóch aspektów: bliskiej znajomości lokalnych rynków i międzynarodowego know-how. Nasz nowy skład zarządu doskonale odzwierciedla właśnie taką politykę firmy." 
Aronia S.A., z siedzibą w Łęczycy jest polskim oddziałem Eckes-Granini International. Razem z lokalną marką Clippo oraz międzynarodową - Granini, firma jest obecna zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych kanałach dystrybucji.
Eckes-Granini International ze sprzedażą netto wartą 704 millionów euro (888 milionów dolarów) jest liderem na europejskim rynku soków owocowych. Zeszły rok przyniósł bardzo dobry 4% wzrostu w porównaniu z rokiem 2002. Obecnie spółka prowadzi działalność w dziesięciu krajach w Europie a jej markowe soki owocowe takie jak: Granini, Clippo, Hohes C, Joker, Réa, Sío, Marli, Mehukatti i YO są obecne
w ponad 60 krajach na całym świecie. Eckes-Granini jest spółką należącą do holdingu finansowego Eckes AG z siedzibą w Nieder-Olm, koło Frankfurtu.
Fructa Napoje SP, to polski oddział niemieckiego koncernu Riha Group zarządzany przez Fructa Germany i strategiczny partner Aronii S.A. w zakresie produkcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Zarządzie Aronii S.A.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl