SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Zarządzie Firmy Henkel

Zmiany personalne w Dziale Detergentów oraz Dziale Kosmetyków.

Dokonały się planowane już wcześniej zmiany w Zarządzie Henkel KGaA. Po osiągnięciu obowiązującego w firmie wieku emerytalnego Klaus Morwind, Wiceprezes odpowiedzialny za Dział Detergentów i Środków Czystości, oraz Uwe Specht, Wiceprezes nadzorujący Dział Kosmetyków, złożyli rezygnację z funkcji jakie pełnili w Zarządzie Henkel KGaA. Następcą Klausa Morwinda został 56-letni Friedrich Stara.

Funkcję pełnioną dotychczas przez Uwe Specht'a objął natomiast 44-letni Hans Van Bylen. Po mianowaniu Friedricha Stara oraz Hansa Van Bylen na funkcje Członków Zarządu Henkel KgaA, skład najwyższego kierownictwa firmy Henkel stał się bardziej międzynarodowy niż kiedykolwiek do tej pory. Pochodzący z Austrii Friedrich Stara pracuje w firmie od 1976 roku i od tego czasu piastował różne stanowiska w Dziale Detergentów i Środków Czystości w Austrii i Niemczech. Od roku 1998 Stara był Prezesem Henkel, CEE regionalnego oddziału Henkla na Europę środkowo-wschodnią.

Hans Van Bylen pracuje w firmie Henkel od roku 1984, wypełniając swoje obowiązki na różnych stanowiskach w różnych krajach. Urodzony w Belgii Van Bylen, po kilkuletniej pracy w Dziale Detergentów, w 1991 przeszedł do Działu Kosmetyków. Zanim przyjął funkcję w Zarządzie, odpowiadał za całość działań Międzynarodowego Działu Kosmetyków do Włosów.

"Dobór następców członków zarządu jest kolejnym potwierdzeniem, iż nadal wzmacniamy międzynarodowy charakter naszej działalności poprzez międzynarodowy skład kierownictwa" - powiedział Ulrich Lehner, Prezes Zarządu Henkel KGaA.

Obydwaj panowie odchodzący z Zarządu pracowali w Henklu ponad trzy dekady.

Klaus Morwind przyszedł do firmy prawie 36 lat temu, a swoją funkcję w Zarządzie objął w roku 1991. Do jego osiągnięć należy wprowadzenie na rynki w wielu krajach licznych marek detergentów, a także doprowadzenie do zdobycia mocnych pozycji przez nowe marki lub umocnienie rynkowych pozycji już istniejących marek Henkla. Przywiązując dużą uwagę do marketingu nowych marek, Morwind był również zwolennikiem zróżnicowanego podejścia do marketingu oraz uważnie przemyślanych handlowych strategii partnerskich.

Uwe Specht, od 1996 r. profesor Uniwersytetu w Kolonii, pracował w firmie Henkel od 36 lat. Przez 20 lat pełnił obowiązki Wiceprezesa Działu Kosmetyków. Specht rozwinął działalność firmy w tym sektorze (m.in. dzięki przejęciu w roku 1995 marki Schwarzkopf), dzięki czemu Henkel stał się jednym z największych międzynarodowych producentów kosmetyków na świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Zarządzie Firmy Henkel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl