SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znakomite wyniki Intela w IV kw.

Intel zakończył 2009 rok dużo lepszymi wynikami finansowymi w stosunku do oczekiwań analityków rynku jak również własnych założeń.

Znakomite wyniki Intela w IV kw.

W ostatnich trzech miesiącach minionego roku zysk netto największego na świecie producenta komputerowych procesorów wyniósł 2,3 miliarda dolarów i był o prawie dziewięć razy większy wobec analogicznego okresu roku 2008 (234 mln USD).

W tym samym czasie o 29 proc. zwiększył się także przychód firmy, z 8,2 do 10,6 miliarda dolarów.

Dla porównania, rynkowi analitycy spodziewali się, że Intel zanotuje zysk poniżej granicy 2 miliardów dolarów i przychód na poziomie około 10,2 miliarda dolarów. Sam producent szacował, że jego przychód wyniesie 10,1 miliarda dolarów (plus minus 400 mln USD).

Powyższe wyniki są tym bardziej imponujące, że znaczący wpływ na nie miała ugoda w kwestii sporów prawnych z AMD, w ramach której firma zapłaciła swojemu rywalowi 1,25 miliarda dolarów.

W całym 2009 roku Intel zanotował 4,4 miliarda dolarów zysku, czyli o 21 proc. mniej niż w roku 2008 (5,3 mld USD). Z kolei przychód firmy w ujęciu rocznym zmniejszył się o 7 proc., z 37,6 do 35,1 miliarda dolarów.

Producent prognozuje, że w I kwartale tego roku zanotuje przychód w wysokości 9,7 miliarda dolarów (plus minus 400 mln USD), wobec 7,1 miliarda dolarów rok wcześniej w tym samym okresie. Analitycy spodziewają się tymczasem przychodu na poziomie 9,3 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znakomite wyniki Intela w IV kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl