SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znikają magazyny “Sekrety Nauki” i “Śledczy”. Odchodzi naczelny “Focusa”

Grupa Burda zdecydowała o zawieszeniu wydawania dwóch magazynów G+J: “Sekretów Nauki” i “Śledczego” wchodzących w skład grupy tytułów “Focusa”. Z wydawnictwa odchodzi też Michał Wójcik, dotąd naczelny “Focusa”.

Znikają magazyny “Sekrety Nauki” i “Śledczy”. Odchodzi naczelny “Focusa”

„Śledczy” był dwumiesięcznikiem o charakterze reportersko-śledczym ukazującym się jako wydanie specjalne “Focusa” od lipca 2010 roku. Z kolei miesięcznik “Sekrety Nauki” był pismem popularnonaukowym o lżejszym niż “Focus” charakterze i ukazywał się od września 2011 roku. Oba tytuły nie były zgłoszone do ZKDP i wydawca nie ujawniał wysokości ich sprzedaży. To właśnie zbyt słabe wyniki sprzedażowe obu pism były prawdopodobnie powodem zawieszenia ich wydawania. Wczoraj nie udało nam się uzyskać komentarza przedstawicieli wydawnictwa w tej sprawie.

W komunikacie podano, że z wydawnictwem rozstaje się Michał Wójcik, dotychczasowy redaktor naczelny “Focusa”, kierujący pismem od 2006 roku. Wójcik sprawy swojego odejścia komentować nie chce. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego “DeCentrum” oraz wicenaczelnym miesięcznika “Sukces”, pracował też w Radiu ZET.

Nowym redaktorem naczelnym miesięcznika „Focus” został Kazimierz Pasek, dotychczasowy wicenaczelny magazynu. Pasek będzie miał dwóch zastępców: Artura Górskiego, poprzednio szefa magazynu „Śledczy”, oraz Łukasza Załuskiego, dotychczas naczelnego „Sekretów Nauki”. Oprócz “Focusa” nadal będzie wydawany “Focus Historia”.

Grupa Burda International Polska jest właścicielem G+J Polska od października br. (więcej na temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znikają magazyny “Sekrety Nauki” i “Śledczy”. Odchodzi naczelny “Focusa”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto wykańcza dziennikarstwo?
Wójcik zostanie teraz wolnym strzelcem. Będzie pracował za honoraria, które sam proponował nieszcześnikom bez etatów. Ciekawe z czego utrzyma rodzinę jak mu nie przyją kilku tekstów, bo komuś się odwidzi, albo zapłacą połowę, bo przecież umowy nikt nie podpisuje. Jeszcze kilka osób na etatach w redakcjach zostało, którzy wykańczali w ten sposób ludzi. Niedługo i na nich przyjdzie pora, a żaden kolega już posadki nie załatwi.
odpowiedź
User
Pik
Zaczyna się czystka po wielkim po-łączeniu...
odpowiedź
User
Johny
Ale może ktoś mi odpowie, dlaczego posuwają Wójcika w momencie, gdy Focus Historia jest liderem na rynku pism historycznych? Bo trudno mi to pojąć. A może kogoś drażni, że Wójcik potrafi i książkę napisać i program zrobić?
odpowiedź