SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zrzutka.pl zebrała 150 mln złotych. Nowy wygląd serwisu i dodatkowe zabezpieczenia

Platforma zrzutka.pl umożliwiająca zbieranie pieniędzy na wybrane cele oraz finansowanie społecznościowe poinformowała, że poziom wpłat od internautów przekroczył łączną kwotę 150 mln złotych. Serwis uzyskał nowy wygląd mający zwiększyć przejrzystość oraz łatwość korzystania. Wprowadzono także tzw. silne uwierzytelnienia czy szyfrowanie 256-bitowym certyfikatem, dzięki czemu zbieranie środków poprzez serwis będzie bezpieczniejsze.

Article

Jak informuje zrzutka.pl zgromadzenie pierwszych 100 mln zł za pośrednictwem platformy zajęło jej użytkownikom blisko 5 lat i udało się tego dokonać w połowie lipca 2019 r. Jednak do zgromadzania kolejnych 50 mln zł potrzebne już były tylko 4 miesiące.

– Wzrost zebranych środków na internetowe zrzutki, za naszym pośrednictwem, aż o 50 proc. w zaledwie kilka miesięcy zaskoczyły także nas - przyznaje Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl. - W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wprowadziliśmy wiele zmian i nowości, w tym m.in. otrzymaliśmy zezwolenie na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej wydane przez KNF, uruchomiliśmy płatności cykliczne, ułatwiliśmy prowadzenie i promowanie zrzutek przy wykorzystaniu kanałów w mediach społecznościowych, czy też zaprezentowaliśmy nową wersję aplikacji mobilnej.
 
Przygotowane przez zespół zrzutka.pl nowości i ułatwienia mają pozwolić użytkownikom platformy w łatwiejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy sposób tworzyć zbiórki w internecie, a także gromadzić i wypłacać pieniądze na dowolne cele.

Nowy wygląd

Na zrzutka.pl pojawił się nowy layout, który ma wpływać na poprawę przejrzystości stron oraz przyczyniać się do lepszej użyteczności platformy. Wprowadzono także modyfikację układu poszczególnych stron.

Dzięki temu, jak podkreśla firma, na stronie głównej prezentowanych jest aktualnie więcej zrzutek, które poukładane są w intuicyjne kategorie. W efekcie internauci korzystający z platformy nie zagłębiając się w zrzutka.pl mogą odnaleźć wiele interesujących zbiórek.

Łatwiejsza obsługa

W wyniku zaproponowanych zmian interfejs użytkownika ma być bardziej uporządkowany. Dodatkowo uproszczono edytor zrzutek. Nowości obejmują również posegregowanie zakładek w indywidualnych ustawieniach, dzięki czemu według zapowiedzi internauci szybko odnajdą sekcję z weryfikacją zrzutki czy użytkownika. Ponadto została zwiększona do 10 liczba zdjęć lub filmów w głównym oknie zrzutki.

Wzmocnienie bezpieczeństwa

Zrzutka.pl zaznacza, że otrzymane niedawno zezwolenie z KNF na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej nałożyło na platformę nowe obowiązki.

Wśród nich jest stosowanie tzw. silnego uwierzytelnienia, znanego dotychczas głównie z banków. Jego implementacja ma podnosić bezpieczeństwo zbieranych środków na zrzutka.pl.

Dodatkowo wprowadzone zabezpieczenia obejmują  podwójną weryfikację. W przypadku wykonywania tzw. kluczowej operacji, tj. wypłaty środków, zmiany danych, zmiany sposobu uwierzytelnienia zrzutka.pl poprosi o wpisanie kodu weryfikacyjnego, który zostanie wysłany na skrzynkę mailową lub SMS-em. Ponadto każde połączenie na zrzutce jest obecnie szyfrowane 256-bitowym certyfikatem GeoTrust.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zrzutka.pl zebrała 150 mln złotych. Nowy wygląd serwisu i dodatkowe zabezpieczenia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
serdeczna próba o pomoc wsparcie w zbiórce dziękuję
CHORUJE OD URODZENIA, PRZESZEDŁEM 13 OPERACJI WYCHOWUJE SAM SYNKA, POTRZEBUJE LEPSZEJ PROTEZY NOGI ORAZ REHABILITACJI http://zrzutka.pl/z/vdrery
0 0
odpowiedź