SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żubr, Plus, Redd's i McDonald’s z najlepszymi hasłami reklamowymi 2015 roku (wideo)

„Kolej na Żubra”, „Brawo Ty, brawo ja”, „Piwo inne niż inne”, „mamsmakanamaka” i kilka innych sloganów trafiło do naszego zestawienia najlepszych haseł reklamowych mijającego roku. Wytypowali je dla nas Piotr Żarczyński, Robert Sosnowski, Marcin Wojtulewicz i Justyna Staszewska.

Article

Piotr Żarczyński, copywriter w VML Poland:

„Piwo inne niż inne” Redd's (Kompania Piwowarska, agencja PZL)
Żyjemy w czasach kultu indywidualności. Z tłumu, w którym każdy stara się być inny niż pozostali, ciężko się wyróżnić. Zwłaszcza jeśli jest się piwem z dużego koncernu wśród wyrastających jak grzyby po deszczu małych browarów. Autorzy hasła sprytnie zadrwili z faktu, że powszechna odmienność stała się już normą, w błyskotliwy sposób komunikując nowe (naprawdę oryginalne) warianty smakowe piwa Redd’s.

"#mamsmakanamaka" (McDonald's, agencja DDB&tribal)
No dobra, kto nigdy nie uległ nagłej ochocie na frytki i burgera z McDonald’s - ręka do góry. Wiemy, że to niezbyt zdrowe, ale czasem po prostu musimy. To przychodzi napadami. Autorzy hasła oparli się na tym prostym, acz prawdziwym spostrzeżeniu. A ponieważ słusznie wyszli z założenia, że „prawda musi się rymować” i opatrzyli swoje dzieło hasztagiem - zbierają właśnie pierwsze laury za to, jak ich hasło funkcjonuje w social media.

„Jobs are waiting for you. Gates are open” (Grupa Pracuj, agencja Up)
Któż w branży IT nie chciałby zrobić kariery na miarę współzałożycieli Apple lub Microsoft? A kto powiedział, że to niemożliwe? Autorzy hasła kampanii employer brandingowej Grupy Pracuj sprytnie wpletli w slogan nazwiska obu informatycznych guru, zachęcając ambitnych specjalistów IT, by mierzyli wysoko. Nie była to jednak wyłącznie udana zabawa słowem - kampania zbiegała się w czasie z zapowiedziami polskiej premiery filmowej biografii Jobsa.


Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający Biura Podróży Reklamy:

„Brawo Ty, Brawo Ja” - Plus (Polkomtel, agencja Scholz&Friends Warszawa)
Dlaczego? Bo hasło na dobre zadomowiło się już we współczesnej polszczyźnie a to świadczy zarówno o tym, ze zostało zapamiętane jak i przyjęte entuzjastycznie.

„Ant Man. Mały ale wariat”, czyli polskie hasło reklamowe filmu - ryzykowne ale pomysłowe i - jak się okazało - dobrze przyjęte w Polsce.

Dobry powrót PZL do obsług piwa Żubr - zarówno „Kolej na Żubra” czy „Wychylanie jednego Żubra daje lepszy efekt niż wychylanie pozostałych gatunków" (autorstwa agencji PZL) to silne i zapamiętywalne slogany.

A z zagranicznych: „It's Good Not to Be Home” Hyatt Regency Hotels - podoba mi się przewrotność tego hasła nieźle spięta z całością ATL.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żubr, Plus, Redd's i McDonald’s z najlepszymi hasłami reklamowymi 2015 roku (wideo)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Reklamiarz
"Bhawo Ty, bhawo ja" to paździerz.
19 9
odpowiedź
User
Ech
Z tych wszystkich haseł, tylko "Piwo inne niż inne" zasługuje na uwagę.
11 13
odpowiedź
User
Stolarz
"Bhawo Ty, bhawo ja" to paździerz.


Pożyczone. Od tego zacznijmy, że to powiedzonko jest powiązane z Hanką i bawi w jej kontekście. Weszło szybko do mowy warszawki, ale to nie kwalifikuje go do kampanii ogólnopolskiej. W tym sensie paździerz.
15 8
odpowiedź