SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZUS nawiązuje współpracę z Chmurą Krajową

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) nawiązał współpracę z Chmurą Krajową m.in. w zakresie transferu wiedzy dotyczącej wykorzystania rozwiązań chmury obliczeniowej - poinformował we wtorek urząd.

Fot. ZUSArticle

W przesłanym komunikacie dodano, że celem współpracy ZUS z Chmurą Krajową jest również analiza wybranych procesów i architektury technicznej na potrzeby poszerzenia możliwości realizacji przez pracowników ZUS zadań w modelu zdalnym.

Jak czytamy w informacji ZUS, wykorzystanie usług chmurowych jest jednym z kierunków rozwoju technologicznego urzędu. Podejmując współpracę z Chmurą Krajową, wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmurowych na polskim rynku, ZUS wyraził przekonanie, że korzystanie z narzędzi chmury obliczeniowej może usunąć niektóre bariery w dalszym jego rozwoju i zwiększyć efektywność działania.

"Nawiązanie współpracy to kolejny krok w kierunku unowocześnienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chcemy, żeby stał się on urzędem na miarę naszych czasów. Współpraca z Chmurą Krajową wpisuje się w przyjętą przez Zakład strategię na lata 2021-2025. Zakłada ona szerokie wprowadzenie programów transformacji cyfrowych. Dzięki wprowadzeniu strategii w ciągu najbliższych kilku lat sposób funkcjonowania Zakładu, a wraz z nim systemu zabezpieczenia społecznego, ulegnie daleko idącej transformacji" – mówi cytowana w komunikacie prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Z kolei wiceprezes Chmury Krajowej Dariusz Śliwowski przekonuje, że Chmura Krajowa dysponuje unikalnym na polskim rynku połączeniem wiedzy i doświadczenia w zakresie wykorzystania rozwiązań chmurowych, a także zespołem specjalistów z zakresu transformacji cyfrowej.

"Działamy w modelu multicloud, dostarczając przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym usługi zarówno z własnej Platformy Chmury Krajowej, jak i rozwiązania naszych strategicznych partnerów, globalnych dostawców chmury publicznej: Google i Microsoft. To połączenie gwarantuje obiektywizm i optymalną ocenę dostępnych wariantów wykorzystania usług chmurowych. Zapewniamy także wsparcie we wdrażaniu wybranych rozwiązań" - dodał.

W komunikacie napisano również, że Chmura Krajowa wesprze ZUS w zakresie transferu wiedzy dotyczącej sposobu wykorzystania możliwości chmury hybrydowej; budowy, funkcjonowania i rozwoju systemów informatycznych wykorzystujących usługi chmurowe, sposobu absorpcji w dużych organizacjach rozwiązań typu ERP, przy użyciu narzędzi chmury hybrydowej, tworzenia nowoczesnego stanowiska pracy oraz standardów jego wdrożenia, możliwości zastosowań rozwiązań chmurowych w ZUS oraz regulacji prawnych i procedur związanych z wykorzystaniem chmury prywatnej, środowiska multicloud oraz rozwiązań hybrydowych.

Dołącz do dyskusji: ZUS nawiązuje współpracę z Chmurą Krajową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl