SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żużel daleko w rankingu najpopularniejszych dyscyplin, ale w czołówce oglądanych na żywo

Żużel to po piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej i koszykówce, piąta dyscyplina w Polsce najczęściej oglądana na żywo. Jednocześnie żużel nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

Żużel nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. W zestawieniu takich dyscyplin znajduje się dopiero na 21. miejscu. Jednocześnie imprezy żużlowe znajdują się w czołówce najczęściej oglądanych na żywo imprez sportowych w Polsce.

Żużlem interesują się przede wszystkim mężczyźni (stanowią oni 80% kibiców tej dyscypliny), z małych i średnich miast oraz z obszarów wiejskich, najczęściej z wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim.

Żużel najbardziej popularny jest w miejscach z długą tradycją żużlową oraz z drużynami, które osiągają sukcesy. Dlatego w kilku województwach poziom zainteresowania jest wyższy od średniej krajowej, która jest na poziomie 2,4 pkt. (w skali 1-7).

Najwyższe zainteresowanie żużlem (w punktach) deklarowali mieszkańcy województw lubuskiego (3,22), kujawsko-pomorskiego (2,9), podkarpackiego (2,75), dolnośląskiego (2,63), wielkopolskiego (2,56) i śląskiego (2,47).

Najbardziej znanym polskim żużlowcem jest Tomasz Gollob, który ze znajomością wspomaganą na poziomie 54 proc. znajduje się na 16. miejscu wśród najbardziej znanych polskich sportowców.

Badanie Sponsoring Monitor na temat sponsoringu w sporcie i kulturze w Polsce jest realizowane przez ARC Rynek i Opinia od kilkunastu lat. W 2014 r. przeprowadzono wywiady telefoniczne (CATI) oraz internetowe (CAWI) z wykorzystaniem ogólnopolskiego panelu epanel.pl. Zrealizowanych zostało łącznie N=5272 wywiadów. Struktura próby w obu badaniach odzwierciedla strukturę populacji Polski wg płci, wieku, województwa, wielkości miejscowości zamieszkania oraz wykształcenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żużel daleko w rankingu najpopularniejszych dyscyplin, ale w czołówce oglądanych na żywo

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tylko nie w Warszawie
Speedway ponad wszystko!
12 9
odpowiedź
User
primosz
Badanie bardzo nieadekwatne i tendencyjne. Ktoś napisał artykuł z nudów bez wiekszego zaangażowania.
12 8
odpowiedź
User
,
Jedyny polski sport!
9 9
odpowiedź
User
tgg
jeżdżenie w kółko to głupota - ile kasy się marnuje na takie bzdety jak żużel
8 9
odpowiedź