SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwalniani pracownicy TVP będą pozywać Juliusza Brauna? „Rozważamy takie rozwiązanie”

Związek zawodowy Wizja rozważa składanie przez zwalnianych pracowników LeasingTeam, przejętych wcześniej od Telewizji Polskiej, indywidualnych pozwów przeciwko Juliuszowi Braunowi, prezesowi TVP. W tej chwili prowadzone są konsultacje prawne - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

O odwołanie Wojciecha Surmacza ze stanowiska wnioskował m.in. Juliusz Braun / Fot. PAP / Paweł SupernakO odwołanie Wojciecha Surmacza ze stanowiska wnioskował m.in. Juliusz Braun / Fot. PAP / Paweł Supernak

- Za to, co zrobił zarząd Telewizji Polskiej pod kierownictwem pana Brauna oraz osoby, które wykonywały polecenia, należy się odpowiedzialność karna - mówiła na konferencji Barbara Markowska-Wójcik, przewodnicząca zarządu Wizji.

Markowska-Wójcik zaznaczyła, że obecny zarząd TVP, realizując przyjętą strategię outsourcingu, potraktował pracowników „jak śmieci”. - Pan Braun oszukał nas jako związek, oszukał ludzi i ja się nie obawiam tego powiedzieć: powinien pan zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej - stwierdziła przewodnicząca Wizji.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w tej chwili rozważane jest składanie przez zwalnianych pracowników LeasingTeam indywidualnych pozwów przeciwko Juliuszowi Braunowi. Wizja przeprowadza obecnie konsultacje prawne. Związkowcy chcą pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które - zdaniem związku zawodowego - są odpowiedzialne za zwolnienia.

Wizja cały czas nie uznaje procesu outsourcingu i 20 lutego br. złożył pozew cywilny przeciwko TVP oraz firmie LeasingTeam. Związek zarzuca im naruszenie szeregu przepisów prawa, w tym ustawy o radiofonii i telewizji, ustawy prawo prasowe, kodeksu pracy, a także pozbawienie dziennikarzy ich statusu zawodowego.

Dołącz do dyskusji: Zwalniani pracownicy TVP będą pozywać Juliusza Brauna? „Rozważamy takie rozwiązanie”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yt
A co zrobic z setkami ludzi ktorzy nawet nie pokazują sie na woronicza a tylko odbijają co tydzien karty pobierajac pensje? to jest sprawiedliwosc? najgorsi zawodowo dzialają w związkach, oczywiscie ze walczą o stołki, jak wszyscy, ale dobrzy pracownicy to to nie są :(
odpowiedź
User
Canis
Akurat znam niektórych z tych zwalnianych. Tacy całkiem najgorsi, to oni nie są. Część z nich należy nawet do tych lepszych. Natomiast LeasingTeam ma tyle wspólnego z prawdziwym outsoursingiem, co samozatrudnienie z działalnością gospodarczą - jest to po prostu sposób na umycie rąk od odpowiedzialności przez rzeczywistego pracodawcę.
odpowiedź
User
XXXX
W TVP niby pracowników za dużo. To jak rozumieć zatrudnienie np. Agaty M., Beaty T. itd.
z konkurencyjnych stacji?
Agatę M. z powodzeniem mogłoby zastąpić co najmniej 5 fajnych, błyskotliwych młodych dziennikarek z TVP.np Paulina Chylewska, Agata Konarska itd
Ale trzeba dać lansować się babci. ciekawe ile to kosztuje?
odpowiedź