SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zwalniani przez Agorę pracownicy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie i wsparcie przy przekwalifikowaniu

Zarząd Agory porozumiał się z działającym przy spółce związkiem zawodowym w sprawie planowanych zwolnień grupowych w redakcji "Gazety Wyborczej". Pracownicy mają otrzymać dodatkowe wynagrodzenie oraz wsparcie przy poszukiwaniu nowej pracy i przekwalifikowaniu.

Article

Zarząd Agory podjął dzisiaj uchwałę o przeprowadzeniu zwolnienia grupowego, które zostanie przeprowadzone na zasadach określonych w porozumieniu ze związkiem zawodowym. Na mocy porozumienia zwalniani pracownicy - oprócz przysługującej im odprawy - otrzymają dodatkową rekompensatę finansową w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu. Agora podkreśla, że jest to szersze wsparcie dla zwalnianych niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa.

Zwolnienie grupowe będzie prowadzone do końca roku, począwszy od 20 października. Agora rozstanie się z 135 pracownikami, co stanowi około 6,8 proc. wszystkich zatrudnionych w spółce. Wydawca przekaże także stosowne informacje Powiatowemu Urzędowi Pracy, w tym treść zawartego zawartego porozumienia.

Przypomnijmy, że zapowiedziane przez Agorę zwolnienia grupowe obejmą przede wszystkim redakcję oraz zespoły sprzedaży i wsparcia „Gazety Wyborczej”. W piątek 14 października br. wydawnictwo zakończy wydawanie bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl". Podjęte działania spółka tłumaczy recesją reklamową i spadkiem sprzedaży.

Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu br. sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosła 132 766 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwalniani przez Agorę pracownicy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie i wsparcie przy przekwalifikowaniu

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Barun
Dodatkowe wynagrodzenie w pełnej wysokości czy takie podstawowe dla szczęściarzy na etacie, czyli minimalna podstawa?
40 11
odpowiedź
User
Gazeciarz
Czy będzie kolejny marsz? Tym razem w obronie dziennikarzy?
59 15
odpowiedź
User
Gregor
Czekam na szefa kiedy sam prześle link w celu motywacji...
34 12
odpowiedź
User
ja
Uważam ze to dobrze ze zwalniane osoby moga liczyc na dodatkowe pieniadze. Zeby tak bylo zawsze podczas zwolnien.
24 32
odpowiedź
User
widz555
Maszerujcie tylko równo. Balkony się nie liczą...Forsy nie macie? Nic im się nie stanie jak za darmo popracują. Wolontariat...Może inaczej im się zobaczy
Samoloty będziecie składać. Najwyżej...Jak złożycie tak pomrzemy.


Wroć jak wytrzeźwiejesz, czyli chyba żegnam.
18 24
odpowiedź