SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZFPR tymczasowo zamyka platformę przetargową

Związek Firm Public Relations zamknął platformę przetargową, obecnie prowadzi audyt rozwiązania w związku z postępowaniem UOKiK wobec Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

Article

- Platforma przetargowa ZFPR została zamknięta ze względu na swoje ograniczenia technologiczne. Jednocześnie, w związku z koniecznością opracowania nowego narzędzia promującego standardy przetargowe, a także w związku z powzięciem wiedzy o postępowaniu UOKiK względem SAR, Związek zdecydował się przeprowadzić audyt prawny wykorzystywanej wcześniej platformy. W ramach tych działań ZFPR dąży do wytyczenia ram dla nowego systemu, a na dalszym etapie rozpocznie prace nad nowym rozwiązaniem, uwzględniającym wypracowane rekomendacje - czytamy w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl przez ZFPR.

Grzegorz Szczepański, prezes ZFPR, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśla, że zamknięcie platformy przetargowej ma charakter tymczasowy i jest związane m.in. z wygaśnięciem hostingu.

UOKiK prowadzi postępowanie przeciwko SAR

Pod koniec ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowanie przeciw Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR. Organizacji zarzucono, że namawiała agencje brandingowe do rezygnacji z niektórych przetargów oraz organizowała wymianę informacji mogącą ograniczać konkurencję.

Chodzi o specjalną platformę internetową, na której agencje marketingowe zamieszczały informacje, w jakich przetargach zamierzają wziąć udział, a w przypadku zgłoszenia na platformie przetargowej tego samego przetargu przez kilka agencji, SAR łączył je do wspólnego „pokoju przetargowego”.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uokik-wszczal-postepowanie-przeciw-stowarzyszenie-komunikacji-marketingowej-sar

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZFPR tymczasowo zamyka platformę przetargową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl