SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w Paramount Global

W amerykańskich mediach zaczynają pojawiać się szczegóły dotyczące najnowszej, dużej rundy zwolnień w Paramount Global, która dotknie około 800 pracowników w USA.

Aktualnie pojawiły się nowe pogłoski o możliwej redukcji zatrudnienia Paramount TV Studios. Studio kierowane przez Nicole Clemens pozostaje niezależne od większego CBS Studios. Paramount TV Studios, które w 2022 r. przejęło zespół ds. oryginalnych scenariuszy Paramount+, usprawnia obecnie swoją działalność programową, konsolidując prace rozwojowe i bieżące pod kierownictwem dyrektor ds. rozwoju Jany Helman, która w dalszym ciągu będzie podlegała prezes studia Nicole Clemens.

Zwolnienia wiceprezesów i dyrektorów  
Z firmy odchodzą: Cheryl Bosnak, wiceprezes i dyrektor ds. bieżących PTVS; Kate Gill, wiceprezes ds. rozwoju; Julie Katchen, wiceprezes ds. bieżących oraz Devin Crossfield, menedżer ds. rozwoju.

Odchodzi także wiceprezes i dyrektor ds. komunikacji PTVS Dominic Pagone, który objął to stanowisko rok temu po pięciu latach pracy w Showtime i 18 latach pracy w FX. Działalność komunikacyjna CBS Studios i PTVS jest obecnie konsolidowana w ramach nadzoru wiceprezes ds. komunikacji CBS Studios, Kristen Hall.

Dodatkowo odchodzą: Victoria Chew, wiceprezes ds. marketingu strategicznego Paramount TV Studios oraz wiceprezes ds. postprodukcji Joseph Berger-Davis wraz z koordynatorem i kilkoma asystentami w dziale postprodukcji.

Mówi się, że zwolnienia dotkną wszystkie oddziały Paramount.

Dystrybucja międzynarodowa  
Jeśli chodzi o dystrybucję międzynarodową, jedną z osób dotkniętych tą sytuacją jest Paul Gilbert, wiceprezes ds. formatów międzynarodowych w firmie Paramount Global Content Distribution, który pracuje tam od ponad 16 lat. Gilbert jest odpowiedzialny za podpisywanie umów w światowym formacie na programy, takie jak „Wheel of Fortune”, „Jeopardy!” i „Lip Sync Battle”, a także formaty scenariuszowe, takie jak „The Good Wife” i „The Affair”.

Z Paramount Global odchodzą także: Brie Neimand, wiceprezes ds. seriali bieżących, telewizji kablowej i transmisji strumieniowej w CBS Studios, która pracuje od 2,5 roku oraz Geoff Stier, wiceprezes ds. programów oryginalnych w Showtime Networks, który pracuje tam od pięciu lat.

Aktualne zwolnienia stanowią około 3 proc. globalnego zatrudnienia w Paramount. Na początku 2023 r. firma Paramount zatrudniała 24 500 pracowników w pełnym i niepełnym wymiarze godzin w 37 krajach, a kolejne 5800 pracowało przy projektach.

„Tym, z którymi się rozstajemy, jesteśmy niesamowicie wdzięczni za ich ciężką pracę i poświęcenie” – napisał dyrektor generalny Paramount Bob Bakish w notatce firmowej dla pracowników.

Podobnie jak inne tradycyjne firmy medialne, Paramount zmaga się ze spowolnieniem w branży reklamowej w związku z przejściem od telewizji linearnej do transmisji strumieniowej.

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w Paramount Global

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl