SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał filmowy dostępny w Polsce zmieni nazwę. „Odświeżenie marki”

Dostawcy płatnej telewizji zaczęli otrzymywać od AMC Networks International informację, że kanał CBS Europa zmieni 21 sierpnia nazwę na Film Cafe. Biuro prasowe nadawcy potwierdza zmiany i zapewnia Wirtualnemedia.pl, że do analogicznego rebrandingu nie dojdzie w przypadku siostrzanej stacji CBS Reality.
 

Informację o zmianie nazwy CBS Europa jako pierwszy podał satkurier.pl. - Otrzymaliśmy informację od nadawcy dotyczącą kanału CBS Europa: Zmiana nazwy kanału CBS Europa na Film Cafe. Niniejszym informujemy o zmianie nazwy kanału CBS Europa na Film Cafe. Rebranding ten jest planowany na 21 sierpnia 2024 roku. Zastąpienie nazwy CBS Europa nową – Film Cafe – ma na celu jedynie odświeżenie marki, logotypu i wyglądu kanału. Własność kanału, a także jego strategia programowa czy gatunki emitowanych programów pozostaną te same co przed 21 sierpnia 2024. W najbliższych tygodniach zmienimy nazwę programu wyświetlającą się na Państwa odbiornikach TV - poinformował z kolei operator Elwico z Bytomia.

Tym samym zmiana nazwy nie pozwala na bezkarne rozwiązanie umowy z operatorami w przypadku okresu zobowiązania. Kanał jest dostępny dla abonentów: Polsat Box, Canal+, Play i wielu innych mniejszych dostawców płatnej telewizji. 

Stacja nie raz zmieniła nazwę

Mimo nazwy CBS Europa, w ofercie stacji jest wiele produkcji amerykańskich. W portfolio nadawcy poza tym kanałem są także: CBS Reality, AMC, Sundance Channel, Extreme Channel i Polsat JimJam. Z końcem 2023 roku  AMC Networks International zlikwidował kanał CBS Reality w Czechach i na Słowacji. Z kolei w Wielkiej Brytanii stacja zmieniła nazwę na True Crime. - Potwierdzamy zmianę nazwy z CBS Europa na Film Cafe, a więcej szczegółów na ten temat prześlemy wkrótce. Zmiany dotyczą tylko CBS Europa - zapewnia Wirtualnemedia.pl biuro prasowe AMC Networks International. Z danych Nielsena wynika, że CBS Europa miał w styczniu br. 0,12 proc. udziału w rynku telewizyjnym. 

CBS Europa pojawił się na rynku w marcu 1999 roku jako Wizja La Cinema. W marcu 2002 roku, po fuzji Wizji TV z Cyfrą+ zmienił nazwę na Le Cinema. Od kwietnia 2003 roku do czerwca 2003 roku działał pod szyldem Europa Europa, co miało podkreślać emitowanie produkcji ze starego kontynentu. W latach 2006-2012 stacja działała jako Zone Europa. Z kolei w grudniu 2012 roku zmieniła nazwę na CBS Europa, która obowiązuje do dzisiaj. Z końcem 2016 roku zakończono w Polsce nadawanie kanału CBS Drama, a trzy lata później CBS Action.

W ostatnich latach udziałowcem CBS Europa był także koncern Paramount Global, który jest właścicielem marki CBS. Firma nie poinformowała o sprzedaży akcji w stacji. AMC Networks International odkupił w zeszłym roku od Telewizji Polsat udziały w Polsat JimJam. CBS nie jest jedyną amerykańską marką, która stopniowo znika z Polski. Po przejęciu m.in. kanałów Fox i Fox Comedy, Disney zmienił ich nazwy w naszym kraju na FX i FX Comedy. 

Dołącz do dyskusji: Kanał filmowy dostępny w Polsce zmieni nazwę. „Odświeżenie marki”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Dziwi cały czas brak w ofercie TVP kino i TVP film
3 9
odpowiedź
User
Europa
Brak dziś w Polsce kanału z kinem europejskim. Powinni przywrócić pierwotny profil stacji.
16 1
odpowiedź
User
Kuraś
Nie kojarzę, zresztą nie oglądam tv, wolę vod, ja wybieram co oglądam sobie popijając Perłę.
1 7
odpowiedź