SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne zwolnienia w HBO Max. Tym razem obejmują Polskę

Prawie 30 osób, w tym menadżerowie wysokiego szczebla HBO Max w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu straci pracę. To kolejna fala zwolnień w Warner Bros Discovery. Cięcia obejmą także polski oddział HBO Max.

Kilka tygodni temu właściciel HBO Max ogłosił gigantyczną zmianę w strategii contentowej platformy - rezygnację z realizacji oryginalnych produkcji pod szyldem Max Originals w krajach skandynawskich i Europy Środkowej.

- Częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Dotyczy to także wstrzymania rozpoczętych w ubiegłym roku projektów na najnowszych terytoriach - w Niderlandach i Turcji - podał w komunikacie Warner Bros Discovery.

Kolejne zwolnienia w HBO Max, także w Polsce

Według informacji serwisu Deadline, w ślad za tym nadawca postanowił uszczuplić zespół menadżerski odpowiedzialny za rozwój i produkcję treści w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Z platformą żegnają się m.in. Johnathan Young, wiceprezes HBO Max EMEA ds. treści oryginalnych i produkcji w Europie Środkowo-Wschodniej, Christian Wikander, wiceprezes ds. treści oryginalnych HBO Nordic oraz Annelies Sitvast, wiceprezeska HBO Max EMEA odpowiedzialna za produkcje poza serialowe i filmowe. Pokład Warnera opuściła już Mia Edde, która dołączyła w zeszłym roku jako executive director, content acquisitions na Turcję.

Redukcje obejmują także polski zespół HBO Max.

Dzisiejsze ogłoszenia dotyczą działu produkcji oryginalnej. Dotkną one również polski dział produkcji. Pracownicy działu będą odchodzili z firmy w ciągu kilkunastu miesięcy w zależności od ukończenia projektów, nad którymi aktualnie pracują - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, odpowiedzialna za komunikację w HBO MAX EMEA.

W ciągu kolejnych 15 miesięcy z HBO Max odejdzie łącznie 29 osób.

Johnathan Young odpowiadał za takie tytuły jak polskie "Pakt" i "Odwilż"

Warner Bros Discovery w wyniku restrukturyzacji postanowiło przenieść wszelkie obowiązki związane z realizacją nowych treści na zespoły lokalne w regionie EMEA. Dodatkowo zrezygnowano z opcji realizacji projektów tylko na potrzeby serwisu streamingowego HBO Max.

W ubiegłym tygodniu Warner Bros Discovery ogłosił redukcję etatów w amerykańskim oddziale HBO Max. Z koncernem ma pożegnać się aż 14 proc. zespołu ds. produkcji nowych treści.

W ramach cięć etatów nastąpi "znaczna redukcja" działu ds. pozyskiwania treści dla HBO i HBO Max, kierowanego przez Michaela Quigley'a, który odchodzi z firmy. Royce Battleman, senior VP of content acquisition pokieruje nowo zrestrukturyzowanym działem i będzie podlegał Glennowi Whiteheadowi, prezesowi, business affairs and production HBO i HBO Max.

HBO Max pozbywa się produkcji

W sierpniu ogłoszono, że z HBO Max zostanie wycofanych 36 filmów i seriali, w tym 20 oryginalnych produkcji, np. „Camping”, „Vinyl”, „Pani Fletcher” i „Run”,

Szef Warner Bros Discovery wraz zespołem wdrażają obecnie plan oszczędności na 3 mld dol. w ciągu pierwszych 24 miesięcy od zamknięcia fuzji (firma jest zadłużona na ok. 55 mld dol.). Duża część z tego będzie pochodzić z "unikania inwestycji".

W lipcu z oferty HBO Max usunięto niektóre produkcje europejskie i amerykańskie, wśród których znalazły się seriale europejskie jak "Ruxx", "Informator", "Przybysze", "Pożądanie", "Głodni razem" czy "Nieświadomi" oraz amerykańskie jak "Sally4Ever", "Kontra", "Kemping", "Vinyl" czy program "Ale bukiet". - W HBO Max w Polsce mają zostać lokalne produkcje, takie jak "Wataha", "Ślepnąc od świateł", "Odwilż", "Pakt" czy "Bez tajemnic" .

W drugim kwartale koncern Warner Bros. Discovery zanotował 9,83 mld dolarów przychodów (rok wcześniej samo Discovery miało 3,06 mld dolarów), z czego 4,84 mld dolarów z dystrybucji, 2,72 mld dolarów z reklam, a 2,06 mld dolarów z bezpośredniej sprzedaży treści. W ujęciu pro forma (czyli porównując z łącznymi wynikami Discovery i WarnerMedia przed rokiem) wpływy zmalały o 3 proc. - z 11,21 do 10,82 mld dolarów.

Firmie zaszkodził silny kurs dolara, bez uwzględnienia zmian kursów walutowych spadek przychodów wyniósł 1 proc.

Segment OTT Warner Bros. Discovery miał 2,22 mld dolarów kwartalnych wpływów, z czego 1,99 mld z dystrybucji, a 132 mln ze sprzedaży treści. Już 96 mln dolarów przyniosła sprzedaż reklam, głównie dzięki uruchomieniu w połowie ub.r. tańszego pakietu HBO Max, w którym wyświetlane są treści reklamowe.

Z usług subskrypcyjnych Warner Bros. Discovery, na czele z platformami HBO Max i discovery+, na koniec czerwca korzystało 92,1 mln klientów, wobec 90,4 mln kwartał wcześniej i 75,8 mln w połowie ub.r.

Dołącz do dyskusji: Kolejne zwolnienia w HBO Max. Tym razem obejmują Polskę

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek37
Albo się uda albo facet zabije to platformę
odpowiedź
User
literat
Zaslav zrobi wszystko aby otrzymać kilkaset milionów dolarów w akcjach jako wynagrodzenie , by na koniec roku bilans był na zero. Potem odejdzie w triumfie i zostawi następcy wypalona ziemie , ale on wówczas będzie wypoczywał na swoim jachcie w Monaco.
odpowiedź
User
Xyz
Co z "Warszawianką" Żulczyka? Ujrzy jeszcze światło dzienne z logiem HBO?
odpowiedź