SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienie za niezatrudnienie Piotra Sławińskiego

Czy znany radiowiec Marek Gaszyński przestał być prezesem publicznego Radia dla Ciebie, bo nie chciał się zgodzić na zatrudnienie Piotra Sławińskiego, szefa "Wiadomości" za rządów SLD, znajomego Tomasza Borysiuka z Krajowej Rady?

Gaszyński złożył rezygnację w lutym. Nie chciał wówczas opowiadać o przyczynach decyzji. Lakonicznie stwierdzał, że wywierano na niego nacisk, ale nie chciał zdradzać szczegółów. "Rz" udało się dowiedzieć, co takiego wydarzyło się w rozgłośni.

Marek Gaszyński został jej prezesem w lipcu ubiegłego roku. Zgodnie z koalicyjnym podziałem wpływów radio przypadło Samoobronie. Propozycję złożył mu poseł Krzysztof Filipek. - Przyjąłem ją, uznałem, że to ukoronowanie mojej radiowej kariery - mówi dziś "Rz" Gaszyński.

Szybko okazało się, że robienie "familijnego" radia nie będzie proste. - Skontaktował się ze mną przedstawiciel Samoobrony. Chciał, bym zatrudnił doprowadzenia rozmów z politykami Piotra Sławińskiego. Odmówiłem. Powiedziałem, że sam kształtuję politykę personalną radia i że angaż Sławińskiego nie byłby dobrze przyjęty przez zespół -opowiada "Rz" Gaszyński.

Piotr Sławiński pracował krótko w Radiu dla Ciebie w drugiej połowie lat 90., był wydawcą serwisów porannych. Szybko przeszedł jednak do TVP, gdzie stał się jedną z głównych postaci telewizji Roberta Kwiatkowskiego. Współprowadził "Tygodnik polityczny Jedynki" - program, który bojkotowali ministrowie rządu AWS - UW, zarzucając autorom stronniczość. Potem był szefem "Wiadomości".

Osobą, która proponowała zatrudnienie Sławińskiego, był członek KRRiT z nominacji Samoobrony Tomasz Borysiuk – czytamy w “Rz”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienie za niezatrudnienie Piotra Sławińskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl