SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zygmunt Solorz i Cyfrowy Polsat kupili wirtualnego operatora Premium Mobile

Cyfrowy Polsat i jego większościowy akcjonariusz Zygmunt Solorz przejęli firmę Premium Mobile działającą jako wirtualny operator telekomunikacyjny. Nowym większościowym udziałowcem Premium Mobile jest firma Solorza nienależąca do Cyfrowego Polsatu. Nie podano wartości transakcji.

Zygmunt SolorzArticle

W efekcie transakcji, o której jako pierwszy poinformował serwis Telko.in, Cyfrowy Polsat został mniejszościowym udziałowcem Premium Mobile, natomiast większość udziałów przejęła spółka Zygmunta Solorza nienależąca do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu.

W lutym do zarządu Premium Mobile dołączył Piotr Janik (będący we władzach kilku spółek należących do Cyfrowego Polsatu), zastępując Dariusza Chlastawę. Jednocześnie podwyższono kapitał spółki z 17,6 do 36,8 mln zł.

Dlaczego firma Solorza i Cyfrowy Polsat zdecydowały się na kupno Premium Mobile? - Jest naszym klientem hurtowym i bardzo sobie chwalimy wzajemną współpracę. Stąd postanowiliśmy wspomóc ich rozwój, angażując się kapitałowo w przedsięwzięcie. Tym samym zabezpieczamy sobie długotrwałą współpracę z cennym i perspektywicznym klientem - przekazał Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, w rozmowie z Telko.in. Większościowym udziałowcem Premium Mobile została spółka spoza grupy Cyfrowy Polsat, żeby utrzymać niskie koszty działalności operatora.

Według danych UKE w czwartym kwartale ub.r. Premium Mobile pozyskał netto 9,2 tys. numerów od innych operatorów, a w trzecim kwartale - 10,5 tys.

Premium Mobile to kolejny wirtualny operator telekomunikacyjny (niemający własnej infrastruktury technicznej), który zmienia właściciela. W styczniu br. Play podpisał z Virgin Mobile Polska porozumienie, w ramach którego może przejąć w 2020 roku wszystkie udziały tego operatora.

Na początku grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat kupił od ZPR Media za ok. 103 mln zł 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów nadawcy Fokus TV i Nowa TV.

Jednocześnie Cyfrowy Polsat za 639 mln zł przejął 31,8 proc. akcji Netii (też notowanej na warszawskiej giełdzie), a po uzyskaniu zgody UOKiK-u (regulator badanie tej sprawy wydłużył w lutym o cztery miesiące) chce skupić od mniejszych akcjonariuszy kolejny pakiet ok. 34 proc. akcji, z których część ma objąć bezpośrednio spółka Zygmunta Solorza.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,25 mld zł wpływów ze sprzedaży (wobec 7,19 mln zł rok wcześniej) i 788 mln zł zysku netto (po wzroście o 108,8 w skali roku). Na początku marca br. firma przedłużyła o dwa lata, do września 2022 roku, spłatę 11,4 mld zł zadłużenia kredytowego. Jednocześnie ogłoszono plan przeniesienia infrastruktury i pracowników Polkomtela, operatora sieci Plus, do spółki PL 2014 (obie firmy należą do grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat).

Zygmunt Solorz Żak, bezpośrednio i poprzez swoje spółki, ma 366,72 mln akcji Cyfrowego Polsatu stanowiących 57,34 proc. kapitału firmy i dających 65,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy.

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz i Cyfrowy Polsat kupili wirtualnego operatora Premium Mobile

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
Czyli na rynku z mniejszych liczących się MNVO zostali już tylko Viking Mobile i Lajt.
Czy ich też czeka podobny los co Virgin Mobile czy Priemium Mobile? Zapewne tak. Małe sieci zabiła ustawa o darmowym roamingu.
odpowiedź
User
Andrzej
Jak rozumiem Polsat/Plus nie wchłania Premium Mobile, tylko ich dokapitalizował. Jak nie zmienią strategii to tylko dobrze i dla PM i dla Plusa.
odpowiedź
User
Elektrim
Elektrim dalej nie rozwiązanym problemem Solorza a ten dalej kupuje kolejne spółki za pieniądze pozyskane ze sprzedaży Ery- PTC która właśnie należała do Elektrimu . 580 osób - akcjonariuszy Elektrimu stworzyło porozumienieelektrim i idą do sądu przeciwko Solorzowi . Wszystko można przeczytać właśnie na stronie porozumienieelektrim
odpowiedź