SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka producencka Solorzów zarobiła na „Sortowni” i „Teściach”. Zysk dwa razy wyższy

Dom producencki TFP, którego udziałowcami są Zygmunt i Tobias Solorzowie, w ub.r. zwiększyły przychody o 39 proc. do 77,17 mln zł, a jego zysk netto wzrósł z 1,48 do 3,19 mln zł.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

Przychody sprzedażowe netto TFP zwiększyły się w ub.r. z 61,07 do 77,94 mln zł, a ujemny wynik ze zmiany stanu produktów zmalał z -5,55 mln do -777,2 tys. zł.

Spółka od lat odpowiada za produkcję reklam Cyfrowego Polsatu i Plusa oraz zwiastuny antenowe dla stacji Polsat Film i Polsat Seriale. Od lat realizuje też seriale i programy na zlecenie Telewizji Polsat, w najnowszym dorobku ma „Sortownię”, „Teściów”, „Rodzinę na Maksa” i kolejny sezon „Mecenas Porady”.

W ub.r. całość swoich przychodów wypracowała z realizacji treści telewizyjnych i reklamowych, natomiast rok wcześniej wyprodukowała dwa filmy fabularne: „Miłość na pierwszą stronę” i „Zadrę”. Natomiast pozostałe wpływy operacyjne (m.in. z dotacji, których duża część pochodzi z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) zmalały z 1,99 mln do 948 tys. zł).

Na działalność operacyjną spółka przeznaczyła 74,34 mln zł, o 34,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wydatki na usługi obce poszły w górę z 45,12 do 57,99 mln zł, na wynagrodzenia - z 8,38 do 14,19 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - z 1,11 do 1,54 mln zł.

Zysk operacyjny TFP zwiększył się z 1,86 do 3,84 mln zł, a zysk netto (w ub.r. spółka zapłaciła 749,2 tys. zł podatku dochodowego, rok wcześniej było to 397,1 tys. zł) z 1,48 do 3,19 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zygmunt Solorz ma 91 proc. udziałów TFP, a Tobias Solorz - 9 proc. Na walnym zgromadzeniu postanowili, że połowa zeszłorocznego zysku netto trafi do nich jako dywidenda, a połowa zasili kapitał zapasowy.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2022, a poprzedni - 2021

TFP to jedna z dwóch spółek producenckich, których współwłaścicielem jest Zygmunt Solorz. Jako posiadacz 17,4 proc. akcji ATM Grupy z jej zeszłorocznego zysku dostał 3,82 mln zł dywidendy.

Zysku w tym roku nie wpłacił natomiast zdecydowanie największy podmiot z holdingu Solorza, czyli Cyfrowy Polsat. Biznesmen jako większościowy akcjonariusz zdecydował, że 1,25 mld zł jednostkowego zysku netto zasiliło jej kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Spółka producencka Solorzów zarobiła na „Sortowni” i „Teściach”. Zysk dwa razy wyższy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fred
Tak się dreluje kasę Polsatu gdzie akcje osiągną dno. Albo pożyczki do zepaku albo wyciąganie kasy przez spółki córki:)
odpowiedź
User
Porozumienie akcjonariuszy Elektrimu
A Elektrim S.A. okrada dalej wyprowadzając z niego miliardy.
odpowiedź
User
nm
Solorz finansował Sortownię? To teraz wreszcie rozumiem dlaczego to takie g...o :)
odpowiedź