SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zysk netto Intela w III kw. 2013 wzrósł o blisko połowę

Intel opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał br. Firma zanotowała wysoki wzrost w porównaniu z wcześniejszym kwartałem.

Zysk netto Intela w III kw. 2013 wzrósł o blisko połowę

Przychody Intela w minionym kwartale wyniosły 13,5 mld dolarów, zysk operacyjny 3,5 mld dolarów, natomiast zysk netto  3 mld dolarów. W porównaniu z II kwartałem br. koncern poprawił swój zysk netto o 48 proc. W skali roku wyniki Intela nie są jednak już tak imponujące. W III kwartale ub.r. firma notowała porównywalne wyniki: 13,5 mld dolarów przychodu, 3,8 mld zysku operacyjnego oraz 3 mld zysku netto.

Analitycy chwalą jednak Intel za stabilną pozycję oraz reagowanie na zmiany na rynku. Ostatnie badania IDC wskazują na drastyczny spadek sprzedaży komputerów osobistych, który może sięgnąć w tym roku nawet 7,6 proc. (więcej na ten temat). Intel rekompensuje te straty natomiast inwestowaniem w inne sektory rynku - tablety oraz smartfony, a  także rozwiązania dla biznesu (w tej ostatniej kategorii zanotowano wzrost przychodów o 12,2 proc.). W zestawieniu finansowym firma zarobiła na sprzedaży chipów dla pecetów 8,4 mld dolarów, a więc o 0,2 mld dol. mniej niż przed rokiem.

Intel w ostatnich tygodniach zaprezentował również nowe układy Intel Quark, które w przyszłości mają posłużyć m.in. do napędzania „wkładanych” gadżetów, takich jak inteligentne bransoletki czy zegarki (przeczytaj o tym więcej).

  • Więcej informacji:
  • Intel
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zysk netto Intela w III kw. 2013 wzrósł o blisko połowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl