Asseco Poland po sugestiach KNF wyemituje więcej akcji, niż planowało

Zarząd Asseco Poland zmienił uchwałę dotyczącą podwyższenia kapitału. Spółka wyemituje 3,88 mln akcji serii I, czyli o ponad 400 tys. więcej niż planowano wcześniej, wynika z komunikatu spółki. Zmiana jest związana z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), według której spółka, która posiada akcje własne, również powinna otrzymać prawa poboru.

(ISB)
(ISB)
Udostępnij artykuł:

"Przychylamy się do sugestii KNF, który ocenił, że prawa do akcji powinny być przyznane również spółce" - powiedziała agencji ISB rzeczniczka Asseco Poland Katarzyna Drewnowska. Według niej, prawa do akcji zostaną zdeponowane na rachunku spółki, jednak zostaną one nieaktywnie - Asseco nie będzie mogło ich sprzedać, ani wykonać.

Zarząd Asseco Poland zdecydował ostatecznie o podwyższeniu kapitału przez emisję minimalnie 3,88 mln akcji. Pierwotnie miało to być do 3,41 mln nowych akcji.

Jednocześnie spółka podtrzymała zobowiązanie, że wraz z emisją nowych akcji, umorzy odpowiednią liczbę posiadanych przez siebie akcji własnych (oznacza to m.in., że nawet jeśli obecny akcjonariusz nie wykona prawa poboru, to jego udział w kapitale spółki ostatecznie nie spadnie).

W wyniku fuzji z Prokom Software, Asseco Poland stało się właścicielem 11.611.450 akcji własnych (treasury shares). W grudniu 2008 r. spółka sprzedała 1,4 mln z tych walorów.

Asseco Poland podawało wcześniej, że środki pozyskane z emisji akcji serii I zamierza przeznaczyć na nabycie małej i średniej wielkości podmiotów działających w branży IT, przede wszystkim w Europie Zachodniej. Zarząd ustalił cenę minimalną akcji na 60 zł. W środę ok. godz. 15:30 kurs wynosił 57,10 zł po wzroście o ok. 0,2%.

Spółka planowała pierwotnie przeprowadzić emisję akcji I w pierwszym kwartale, jednak pod koniec lutego przesunęła jej termin na drugi kwartał tego roku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi