Moje publikacje
- Ogromne spadki Tesli w Europie. Muskowi szkodzi polityczny romans z Trumpem i AfD?
W styczniu br. mocno zmalała liczba rejestracji samochodów Tesli w kilku dużych krajach europejskich. Od kilku miesięcy szef koncernu Elon Musk jest mocno zaangażowany w administrację Donalda Trumpa. W 2024 roku Tesla na całym świcie dostarczył prawie 1,8 mln samochodów.
2 komentarze - Telewizja wPolsce24 jak Republika. Też wydłuża program informacyjny
„Wiadomości”, główny program informacyjny telewizji wPolsce24 (Fratria), zostały wydłużone do 40 minut. – Dużo się dzieje, trwa kampania wyborcza. Mamy bardzo różnorodne pozycje w programie – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Adamczyk.
15 komentarzy - Trwa zamach stanu? Ponad połowa Polaków w to nie wierzy
Według sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” ponad 50 proc. Polaków nie zgadza się z tezą, że w Polsce trwa zamach stanu. Taką tezę lansują politycy PiS, a za nimi powtarzają m.in. Republika i telewizja wPolsce24.
10 komentarzy - Nie żyje Karol Szaładziński. Pracował w „Gazecie Wyborczej” i „Kronice Miasta Poznania”
Zmarł Karol Szaładziński, były dziennikarz m.in. „Gazety Wyborczej”, „Gazety Poznańskiej” i „Kroniki Miasta Poznania”. Miał 59 lat.
1 komentarz - InPost znów podnosi ceny. Więcej zapłaci część klientów
Z początkiem marca InPost podwyższy w Polsce ceny dostaw dla klientów biznesowych. Zdrożeją zarówno przesyłki do Paczkomatów, jak i dostawy kurierskie. Podwyżka nie dotyczy natomiast usług dodatkowych.
31 komentarzy - Cyfrowy Polsat kupił firmę założoną przez byłego wspólnika Solorza
Cyfrowy Polsat przejął 100 proc. udziałów spółki Archiplex zajmującej się archiwizacją, digitalizacją i zarządzaniem dokumentami. W przeszłości jej właścicielem był Heronim Ruta, przez wiele lat wspólnik i bliski współpracownik Zygmunta Solorza, głównego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu.
5 komentarzy - Dzienniki ubijają dołki sprzedażowe. Dwóm ubyło prawie 20 proc.
Średnia sprzedaż dziewięciu dzienników ogólnopolskich w czwartym kwartale 2024 roku zmalała o prawie 8 proc. „Fakt” ma coraz mniejszą nadwyżkę nad pułapem 100 tys. egz., „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita” zanotowały spadki o niemal 20 proc., a wzrost osiągnął tylko „Przegląd Sportowy” ukazujący się dwa razy w tygodniu.
20 komentarzy - Ten dziennikarz został w TVP po zmianach. Teraz pracuje w Republice
Do redakcji TV Republika dołączył reporter Wojciech Heron. W ostatnich latach pracował w „Panoramie” TVP, a wcześniej był związany z Radiem Maryja.
33 komentarze - W radiowej Trójce audycja o modzie
Na antenie Programu III Polskiego Radia pojawiła się audycja „Ludzie w Ubraniach” o tematyce modowej. Prowadzi ją dziennikarka i pisarka Karolina Sulej.
15 komentarzy - Donald Tusk zapowiedział kolejne inwestycje koncernów cyfrowych. „Szansa, ale trzeba podchodzić ostrożnie”
Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie rozmawiał z szefami Microsoftu i Google'a o finalizacji ich planów inwestycyjnych w naszym kraju. Inwestycje firm technologicznych w Polsce mogą wzmocnić gospodarkę, ale też uzależnić nas od zagranicznych technologii – powiedział PAP prof. Tomasz Trzciński. Ekspert AI Michał Nowakowski wskazał, że możemy uczyć się od doświadczonych firm, jednak nierówna konkurencja może osłabić pozycję naszego kraju.
5 komentarzy
