Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-09-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

ANWIL wesprze hospicja

Fundacja ORLEN - DAR SERCA zachęca pracowników do zgłaszania hospicjów potrzebujących wsparcia. W drugiej edycji przedsięwzięcia wnioski o pomoc dla placówek z całego kraju mogą składać zatrudnieni w PKN ORLEN oraz w czterech spółkach Grupy ORLEN – w tym ANWILU – które przystąpiły do programu.

ANWIL wesprze hospicja

Fundacja ORLEN – DAR SERCA zachęca pracowników do zgłaszania hospicjów potrzebujących wsparcia. W drugiej edycji przedsięwzięcia wnioski o pomoc dla placówek z całego kraju mogą składać zatrudnieni w PKN ORLEN oraz w czterech spółkach Grupy ORLEN – w tym ANWILU – które przystąpiły do programu.

Wspieranie hospicjów to inicjatywa mająca na celu pomoc placówkom, które - choć pełnią waĹźną społecznie misję, opiekując się osobami przewlekle chorymi - często borykają się z problemami finansowymi.  Ponadto przedsięwzięcie promuje ideę wolontariatu wśród pracowników Koncernu oraz dodatkowo ich uwraĹźliwia na potrzeby lokalnych organizacji.

Pracownicy PKN ORLEN oraz Grupy ORLEN będą mogli zgłaszać do programu - poprzez elektroniczny formularz dostępny w firmowym intranecie w terminie od 2 do 31 paĹşdziernika - hospicja, które w ich ocenie zasługują na pomoc Fundacji ORLEN – DAR SERCA. Mogą to być placówki, które prowadzą  działalność nieodpłatną zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

O przyznaniu dofinansowania zadecyduje specjalnie do tego celu powołana komisji. Darowizny zostaną przekazane na działalność statutową beneficjentów w formie rzeczowej bądĹş finansowej tak, aby sami mogli podjąć decyzję, czy przeznaczą otrzymanie środki na zakup sprzętu medycznego, leki, materiały opatrunkowe i higieniczne, czy teĹź karty paliwowe potrzebne do prowadzenia opieki w trybie domowym.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji programu 140 pracowników PKN ORLEN wskazało osiem placówek, którym Fundacja przekazała darowizny o łącznej wartości 100 000 zł. Wsparcie trafiło do Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku i hospicjum prowadzonego przez Caritas Diecezji Płockiej, łódzkiej Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla dzieci w trybie stacjonarnym i domowym, ale równieĹź opiekującej się rodzinami w trybie hospicjum prenatalnego. We Wrocławiu wsparcie otrzymało Bonifraterskie Centrum Opieki Hospicyjnej, w Szczecinie Hospicjum św. Jana Ewangelisty, w Warszawie Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, na Śląsku Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis, a na Pomorzu Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.  

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ