Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-12-15

A A A POLEĆ DRUKUJ

ANWIL znowu pomaga

Włocławska spółka z Grupy ORLEN niesie pomoc kolejnym powiatom dotkniętym przez sierpniowe nawałnice.

Kujawy i Pomorze to jeden z regionów najbardziej zdewastowanych przez wichury i gwałtowne deszcze, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Największe zniszczenia odnotowano w powiatach tucholskim, bydgoskim, Ĺźnińskim, nakielskim, a takĹźe sępoleńskim.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim skierowali do ANWILU prośbę o wsparcie. Spółka, która w swojej strategii rozwoju kładzie szczególny nacisk na kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu, nie pozostała obojętna wobec tego apelu. W efekcie ANWIL, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał rolnikom, których pola uległy zniszczeniu, nawozy azotowe produkowane we Włocławku. Chemiczna firma zakupiła takĹźe bilety na XVI Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem”, który odbył się w sobotę, 9 grudnia 2017 roku w Auli UMK pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Dochód z występu Wojciecha Waglewskiego z zespołem Voo Voo zostanie przekazany mieszkańcom leżącej w gminie Sośno w powiecie sępoleńskim wsi Wielowiczek, równieĹź dotkniętej działaniem nawałnic w sierpniu tego roku.

Ponadto w najbliĹźszym czasie kilkanaście rodzin z powiatów nakielskiego, bydgoskiego, tucholskiego, inowrocławskiego i Ĺźnińskiego, które wskutek sierpniowego kataklizmu, straciły dobytek Ĺźycia, otrzyma wsparcie od ANWILU.

Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL S.A., podkreśla, Ĺźe dodatkową akcję pomocy ofiarom nawałnic zainicjowali zatrudnieni w spółce: - Nasi pracownicy, którzy chętnie angaĹźują się na rzecz społeczności lokalnej, takĹźe tym razem okazali swoją wielką wraĹźliwość, organizując zbiórkę pieniężną i rzeczową dla dwóch rodzin z wsi Samsieczno (powiat bydgoski) oraz Rogalin (powiat sępoleński) szczególnie dotkniętych skutkami sierpniowej wichury. Mimo Ĺźe od kataklizmu minęły juĹź cztery miesiące, rodziny te w dalszym ciągu nie mogą zamieszkać w swoich domach i wciąż brakuje im podstawowych sprzętów umoĹźliwiających normalne funkcjonowanie takich jak: pralka, odkurzacz czy kuchenka. Zbiórka potrwa do 19.12.2017 roku tak, aby jeszcze przed Świętami dary trafiły do Samsieczna i Rogalina.

TakĹźe sponsorowany przez ANWIL Klub Koszykówki Włocławek włączył się w inicjatywę podjętą przez pracowników spółki, dokładając swoją cegiełkę finansową na zakup niezbędnego wyposaĹźenia dla tych gospodarstw domowych.

Włocławska spółka z Grupy ORLEN za pomoc udzieloną mieszkańcom powiatu sępoleńskiego poszkodowanym przez nawałnice otrzymała podziękowanie od Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz władz samorządowych powiatu sępoleńskiego, które podkreśliły w piśmie skierowanym na ręce Jacka Podgórskiego, Prezesa Zarządu ANWIL S.A., Ĺźe nigdy nie zapomną o solidarności, jaką wykazał się ANWIL.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ