Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-01-24

A A A POLEĆ DRUKUJ

Emitel uzyskał certyfikat Trusted Partner Network (TPN)

 

Trusted Partner Network (TPN) to globalna, ogólnobranżowa inicjatywa ochrony treści filmowych i telewizyjnych. Wdrożenie standardu TPN jest certyfikowane i stanowi potwierdzenie bezpieczeństwa informacji dla sektora audio-video. Program TPN pomaga firmom zapobiegać naruszeniom i włamaniom do filmów oraz programów telewizyjnych. Emitel, dbając o dobro swoich klientów w tym obszarze, przystąpił do wieloetapowego procesu weryfikacji w celu uzyskania tego certyfikatu. Proces odnowienia certyfikatu odbywa się co roku.

 

Uzyskany przez Emitel certyfikat to gwarancja bezpieczeństwa dla klientów, że materiały, które powierzają, będą służyły realizacji uzgodnionych celów i nie wypłyną na zewnątrz w sposób narażający ich na straty. Dodatkowo, w związku z tym, iż certyfikat jest uznawany przez największych producentów filmowych i muzycznych na świecie, łatwiej jest parterom biznesowym spółki uzyskać zgodę na powierzenie Emitel odpowiedzialności technicznej za pracę z ich materiałami.

 

Uzyskany certyfikat jest dowodem stosowania przez Emitel najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas pracy z materiałami audio video oraz dążenia do rozwoju produktów multimedialnych, w tym VoDpowiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A.Dodatkowo to potwierdzenie, że działamy w sposób odpowiedzialny, mamy odpowiednie zabezpieczenia techniczne, zarówno w zakresie sieci, jak i urządzeń. Przeszkolony personel stosuje się do obowiązujących procedur, zarządza ryzykiem, działa w sposób planowy, a nasze lokalizacje spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa, takie jak monitoring czy kontrola dostępudodał Maciej Staszak.

 

Dołączenie do programu TPN to szereg korzyści, na przykład pomoc w identyfikacji luk w zabezpieczeniach i komunikowanie środków zaradczych, przyspieszenie realizacji raportu z oceny, oferowanie kontrolek specyficznych dla potrzeb i przepływów pracy określonych typów dostawców. Program zapewnia także pomoc w przypadkach naruszenia bezpieczeństwa za pośrednictwem Platformy TPN.

 

TPN (Trusted Partner Network) to międzynarodowy standard dla branży audio-video, definiujący warunki zachowania wymaganego stopnia poufności podczas wymiany informacji z kooperantami. Platforma została opracowana przez amerykańskie organizacje ochrony własności intelektualnej MPAA oraz CDSA (Motion Picture Association of America oraz Content Delivery & Security Association) i obejmuje katalog zagadnień dotyczących bezpieczeństwa informacji.

 

Spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w budowie inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

Słowa kluczowe:Emitel, TPN, audio-video

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ