Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2020-12-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

W Galerii Katowickiej powstało „teatralne zdjęcie sezonu”

 

15 grudnia odbyła się finałowa gala online prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Teatralnej. Po raz pierwszy w jego historii, dwie nagrody główne zdobył jeden uczestnik - Przemysław Jendroska. Jedno ze zwycięskich ujęć zostało wykonane w Katowickiej. Fotografia, przedstawiająca Artura Święsa przed próbą generalną do spektaklu na Scenie w Galerii, otrzymała miano „teatralnego zdjęcia sezonu”.

Do 6. edycji Konkursu Fotografii Teatralnej zgłoszono 861 zdjęć. We wtorrek, 15 grudnia, jury w składzie: Jarosław Cymerman, Maciej Drygas, Łukasz Gaweł, Barbara Hanicka i Andrzej Świetlik jednogłośnie, spośród 63 uczestników, wyłoniło dwukrotnego zwycięzcę,  fotografa Teatru Śląskiego, Przemysława Jendroska. Artysta zwyciężył w następujących kategoriach - „teatralne zdjęcie sezonu” oraz „zestaw dokumentacyjny z przedstawienia”. Nagrody przyniosło mu ujęcie z Galerii Katowickiej oraz zestaw zdjęć ze spektaklu pt. „Czy Pan się uważa za artystę?”.

- W imieniu Galerii Katowickiej serdecznie gratuluję Panu Przemysławowi Jendrosce wygranej w VI Konkursie Fotografii Teatralnej. Dla fotografa to niewątpliwie ogromny sukces, a dla nas powód do dumy, móc współpracować z tak uzdolnionymi osobami z Teatru Śląskiego. Zwycięstwo Pana Przemysława jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ jedno z dwóch nagrodzonych ujęć, zostało wykonane podczas próby do spektaklu, który odbył się na naszej Scenie w Galerii – mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.  - Jeszcze raz, pragniemy wyrazić uznanie dla mistrzowskiej precyzji w utrwalaniu ulotnych momentów i spektakularnych osiągnięć w tak trudnej dziedzinie. Życzymy kolejnych sukcesów – dodaje.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ