Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-08-26

A A A POLEĆ DRUKUJ

Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice

Po raz kolejny, przy okazji załatwiania własnych spraw, w Galerii Bronowice można uczynić coś dobrego dla innych. 28 sierpnia, na terenie centrum handlowego, wolontariusze z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” poprowadzą Wakacyjny Kiermasz Charytatywny. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na wsparcie podopiecznych organizacji oraz rozwój ośrodków dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to jedna z grup najbardziej zagrożonych społecznym wykluczeniem. Może to wynikać nie tylko z barier i uprzedzeń społecznych, ale także z braku zaplecza finansowego czy odpowiedniego systemu leczenia i edukacji. Wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – aktywnie działający na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością – na koniec sierpnia przygotowali Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice. To wydarzenie o tyle wyjątkowe, że współtworzone jest rękami samych podopiecznych. Wykonane przez nich przedmioty, w tym ozdoby z gliny, dostępne będą w Sferze Super Bohatera. Pojawią się tu również mydełka glicerynowe, których wyrabiania wolontariusze z Biura Młodych Fundacji „Mimo Wszystko” nauczyli się od samych podopiecznych, a także podarunki tematycznie nawiązujące do kończących się wakacji.

- Wakacyjny Kiermasz Charytatywny będzie idealną okazją, by zaopatrzyć się w pamiątkę, która nie tylko, podczas zbliżającej się jesieni, przypomni Państwu lato, ale także będzie kolejną szansą, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji – przekonuje Anita Morga, Koordynator ds. Działań Wolontariuszy Fundacji „Mimo Wszystko”.

Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone zarówno na bezpośrednią pomoc podopiecznym fundacji, jak i działania pośrednie. Wsparcie skierowane będzie na bieżące potrzeby ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz na budowę i wyposażenie ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie. Ten ostatni stanowi przestrzeń, w której zarówno osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ich opiekunowie – w głównej mierze rodzice – mogą skorzystać z możliwości wytchnienia. Na okres wypoczynku podopiecznym zapewniona zostaje wówczas opieka oraz wsparcie terapeutów i psychologa, dzięki czemu rodzice mogą skorzystać z wycieczek i innego rodzaju zajęć w czasie wolnym, aby zregenerować się i ponownie nabrać sił.

Wakacyjny Kiermasz Charytatywny tym razem odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 sierpnia. W tym dniu będzie można także wesprzeć podopiecznych fundacji w ramach zbiórki publicznej o numerze 2022/3419/OR, a także bezgotówkowo, za pomocą datkomatów Donateo. Poprzednie kiermasze charytatywne w Galerii Bronowice spotykały się z niezwykle miłym przyjęciem klientów, którzy chętnie wspierali podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”.

Głównym celem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, poprzez wsparcie leczenia, rehabilitacji, edukacji, a także organizację przestrzeni opieki. Fundacja prowadzi dwa ośrodki pomocowe, a także realizuje wiele projektów na rzecz zmian świadomości społecznej, usuwania barier i integracji, takich jak: Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertina” oraz Akademię Odnalezionych Nadziei.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ