Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-06-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

Warsztaty AI w Muzeum Fabryki

 

Łódź oczami sztucznej inteligencji? Warsztaty generowania grafik AI w Muzeum Fabryki

 

Chcesz stworzyć obraz, ale nie masz zdolności manualnych? A może chciałbyś wygenerować grafikę, która odzwierciedli dokładnie to, co masz w głowie? Pomocna może okazać się sztuczna inteligencja… trzeba tylko wiedzieć, jak jej używać. Muzeum Fabryki organizuje warsztaty w ramach projektu Lodz600, czyli stworzenia kolekcji 600 obrazów na 600-lecie Łodzi. Będzie można samodzielnie sprawdzić możliwości aplikacji do tworzenia grafik z pomocą AI. Pod okiem instruktora, uczestnicy wygenerują swoją wizję naszego miasta. Najciekawsze prace dołączą do projektu Lodz600.

 

Warsztaty generowania grafik AI w ramach Lodz600

30.06, godz. 13:30 i 15:30, Muzeum Fabryki

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach akcji Lodz600, której celem jest zebranie 600 prac malarskich poświęconych miastu Łódź. Do projektu zaproszeni są utalentowani artyści z całego świata, a teraz możliwość dołączenia mają także łodzianie. Po raz pierwszy w Muzeum Fabryki będzie można wziąć udział w innowacyjnych warsztatach z generowania grafik przy użyciu sztucznej inteligencji.

 

Temat sztucznej inteligencji zdominował nagłówki gazet, portali społecznościowych oraz serwisów informacyjnych. AI oferuje nam mnóstwo możliwości, a jedną z nich jest generowanie dowolnych obrazów, zawierających każdy szczegół, o jakim tylko pomyślimy. Efektywne korzystanie z programów do tworzenia obrazów wymaga jednak odpowiedniego know-how. Z tego powodu w piątek (30.06) w Muzeum Fabryki w Manufakturze odbędą się warsztaty, na których będzie można nauczyć się, w jaki sposób generować obrazy za pomocą programów AI oraz jak pisać „prompty”, czyli specjalne hasła, dzięki którym sztuczna inteligencja wygeneruje dokładnie to, o czym myślimy. Warsztaty poprowadzi Tomasz Mostowski (Graphic Designer w studiu graficznym 38 Content Communication). Celem będzie stworzenie autorskiego obrazu Łodzi – takiej, jaką widzi ją twórca. Ograniczeniem jest tylko i wyłącznie własna wyobraźnia, bo sztuczna inteligencja stworzy niemalże wszystko.

 

Uczestnicy będą musieli przynieść swoje komputery, ale to organizator zapewnia dostęp do Midjourney, czyli najpopularniejszego programu AI do generowania grafik. Najlepsze prace zostaną wydrukowane na płótnie utkanym na 150-letnich krosnach Muzeum Fabryki i dołączą do wielkiej bazy.

 

Zapisywać można się mailowo, pod adresem rzecznik@manufaktura.com w tytule wpisując „Warsztaty AI” oraz wybraną godzinę zajęć. Dwie grupy liczyć będą po 15 osób, dlatego zapisywać trzeba się szybko. Zapisy trwają do środy (28.06) do końca dnia.

 

Akcja Lodz600 jest już na półmetku – zebrano prawie 400 z 600 obrazów. Finał projektu będzie wyjątkowy nie tylko pod względem skali przedsięwzięcia ale przede wszystkim ze względu na szczytny cel. 600 zgromadzonych obrazów zostanie wystawionych na licytacje, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane partnerowi projektu – Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ