Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-06-30

A A A POLEĆ DRUKUJ

Z ANWILEM na Marsa

ANWIL stawia na innowacyjność nie tylko w prowadzonych działaniach biznesowych, ale i w aktywnościach podejmowanych na rzecz edukacji, dlatego za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej ogłosiła w ubiegłym roku konkurs grantowy pt. Uczę się z ANWIL. W jego ramach została dofinansowana m.in. budowa łazika marsjańskiego przez uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

ANWIL angaĹźuje się w popularyzację nauki chemii na wszystkich poziomach kształcenia, dlatego chętnie wspiera przedsięwzięcia, które temu służą zarówno samodzielnie (utworzenie klasy patronackiej spółki w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku, czy teĹź sponsoring konkursu chemicznego, organizowanego dla gimnazjalistów przez włocławskie III Liceum im. Marii Konopnickiej), jak i za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, która we wrześniu 2016 r. ogłosiła konkurs grantowy Uczę się z ANWIL. Zadaniem wnioskodawców było zaproponowanie innowacyjnych metod oraz narzędzi edukacji, umoĹźliwiających pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu chemii, matematyki, fizyki oraz informatyki i tym samym zainteresowanie uczniów tymi  dziedzinami nauki.

Jeden z 12 grantów Fundacji trafił do Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Zwycięski projekt „Energia elektryczna – teraĹşniejszość i przyszłość praktycznego wykorzystywania w szkole” dotyczył zaprojektowania oraz budowy łazika marsjańskiego przez uczniów z ZSE pod opieką nauczyciela  Jarosława Dąbrowskiego, prowadzącego teleinformatyczne zajęcia zawodowe.

Łazik został wyposaĹźony m.in. w alternatywne Ĺşródła zasilania w postaci paneli solarnych oraz minielektrowni wiatrowej. Dzięki temu mobilna platforma robotyczna posłuĹźy nie tylko jako pomoc naukowa na lekcjach informatyki czy elektrotechniki, ale równieĹź pomoĹźe zrozumieć chemię i fizykę. 

Robot, który powstał według autorskiej koncepcji uczniów, poddawany jest właśnie testom technicznym, a młodzi konstruktorzy juĹź myślą o jego rozwoju. W planach jest doposaĹźenie łazika o elementy do transmisji obrazu oraz dĹşwięku, a takĹźe przystosowanie platformy robotycznej do funkcji lądowiska dla quatrocoptera (zdalnie sterowanego latającego pojazdu wyposaĹźonego w cztery wirniki), który powstaje w ramach innego, dofinansowanego przez Fundację ANWIL dla Włocławka projektu.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ