Niepotwierdzone na razie przez Google informacje na temat technologicznych zmian w przeglądarce Chrome dostarczył serwis Engadget.
Według doniesień w Chrome 55, który jest spodziewany na rynku w grudniu br. zostanie zastosowany nowy silnik obsługujący technologię Java Script. Dzięki temu strony zawierające dużo treści opartych na tej technologii mają się otwierać dużo szybciej, a przeglądarka będzie wykorzystywać o wiele mniej zasobów RAM komputera.
Przeprowadzone przez Google wewnętrzne testy dokonane m.in. na stronach New York Timesa, Reddita i YouTube’a miały dowieść, że w wypadku takich serwisów wykorzystanie RAM-u spada o 50 proc. w porównaniu z przeglądarką Chrome w wersji z numerem 53.
Nieoficjalnie Google zaznacza, że większą sprawność Chrome’a 55 dostrzegą jedynie niektórzy użytkownicy – przede wszystkim posiadacze komputerów w słabszej konfiguracji, z mniejszą ilością pamięci RAM, rozwiązanie sprawdzi się też w wypadkach gdy Chrome będzie pracował równolegle z innymi aplikacjami w komputerze, a w jego oknie będzie uruchomionych wiele kart.

Optymalizacja RAM-u nie będzie jedyną nowością zapowiadaną w Chrome 55. Zgodnie z zapowiedziami z sierpnia br. przeglądarka całkowicie zakończy wsparcie dla Flasha, zastępując go HTML 5.











