Waldemar Wolański, dyrektor łódzkiego Teatru Arlekin, stworzył opowieść dla dzieci, którą zilustrował Krzysztof Rynkiewicz, prodziekan Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT. Książka przeniosła się na deski teatru, a barwne ilustracje zamieniły się w projekty scenograficzne. Tak powstał spektakl, którego pierwszą odsłonę obejrzymy w najbliższy weekend.
Opowieść o żabce mogła ujrzeć światło dzienne między innymi dzięki wsparciu, które zapewnił jej znany ze społecznego zaangażowania producent chemii budowlanej, firma ATLAS. Porozumienie między przedsiębiorstwem a artystami pokazuje, że wielki biznes potrafi skutecznie współdziałać w realizacjach z dziedziny kultury i sztuki.
Historia „Żabki co nie została królewną” to współczesna wersja bajek La Fontaine’a. Opowiada w rozśpiewany i roztańczony sposób o sprawach ważnych, takich jak przyjaźń, odwaga, życie w zgodzie z innymi. Podpowiada, jak rozróżnić dobro i zło. Przedstawienie przenosi widzów w świat pełen sytuacji, które zmuszają do przemyśleń, wzruszają, ale przede wszystkim bawią.

Czego możemy się spodziewać podczas sobotniej premiery? Na pewno pełnej napięcia historii, pochodzącej wprost z królestwa zwierząt, które postanowiły zastąpić króla lwa brzydką ropuchą. Spektakl zapewni nie tylko dobrą zabawę, ale i cenny morał. Jaki? Przekonamy się w sobotę.
Przedstawieniu towarzyszy wystawa w Muzeum Kinematografii, ilustrująca pracę nad projektem. Wystawa ta przybliża tajniki sztuki tworzenia ilustracji oraz scenografii teatralnej.
"O żabce, co nie została królewną"
Reżyseria, scenariusz: Waldemar Wolański Scenografia: Krzysztof Rynkiewicz Muzyka: Tomasz Walczak Choreografia: Małgorzata Fijałkowska











