Nowy fotel zadebiutuje na pokładzie 170. samolotu Boeing 777 Emirates w wersji -300ER, który ma trafić do floty przewoźnika w listopadzie 2016 roku.
Siedzenia dotychczas montowane w Boeingach 777 w klasie biznes już teraz należą do najlepszych w branży. Natomiast nasz nowy fotel wyznacza całkiem nowy poziom komfortu. Nadaliśmy mu świeży i nowoczesny wygląd, zachowaliśmy wszystkie dotychczasowe funkcje, które tak bardzo spodobały się naszym klientom, i dodaliśmy kilka nowych, jednocześnie zwiększając wygodę siedzenia i spania – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.
Opracowując nowe produkty dla Emirates, zawsze kierujemy się przede wszystkim jakością podróży pasażerów. To proces ewolucyjny i rewolucyjny zarazem. Z jednej strony dążymy do kolejnego przełomu, a z drugiej stale szukamy sposobów, aby ulepszyć naszą dotychczasową ofertę w każdym szczególe. Wierzymy, że nowe siedzenia w klasie biznes zapewnią jeszcze lepszy komfort i jakość podróży naszym klientom premium. Nie możemy się doczekać odbioru pierwszego Boeinga 777 z nowymi siedzeniami pod koniec tego roku i reakcji naszych pasażerów. Jestem przekonany, że będzie ona pozytywna – dodał Clark.

Za inspirację do opracowania budowy i wyglądu nowego fotela Emirates dla klasy biznes posłużyło wnętrze współczesnego samochodu sportowego. Odzwierciedlają to charakterystyczne romby wyszyte na jasnoszarym pokryciu wykonanym z naturalnej skóry, ergonomiczne zagłówki oraz opływowy kształt. Odległość między siedzeniami, zaprojektowanymi z myślą o większej wygodzie pasażera, wynosi 72 cale (ok. 182 cm), a ponadto można rozłożyć je w płaszczyźnie 180 stopni do pełnej pozycji leżącej.
W nowym fotelu zachowano wiele najpopularniejszych funkcji dotychczasowego modelu montowanego w Boeingach 777 Emirates w klasie biznes. Nowości obejmują dodatkowo podręczny barek, personalne ekrany o przekątnej 23 cali (jedne z największych wśród przewoźników) z wielokrotnie nagradzanym systemem rozrywki pokładowej ice, oraz najnowszy dotykowy panel sterowania siedzeniami.

Pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia w porcie USB, wyświetlać zawartość swoich urządzeń bezpośrednio na ekranie systemu rozrywki pokładowej dzięki portowi HDMI, jak również skorzystać z ulepszonej regulacji natężenia światła do czytania lub odpoczynku. Linie Emirates zmieniły także przegrodę między fotelami, kieszeń na magazyny, podnóżek, miejsce na obuwie, a ponadto powiększyły stolik na jedzenie.
Nowy model został utrzymany w ciemno- i jasnoszarych kolorach, przełamanych wykończeniem z orzechowego forniru wokół personalnego ekranu, panelu sterowania, barku i przegrody, zgodnie z charakterystyczną paletą kolorów przewoźnika, używaną we wnętrzach samolotów.
Emirates zachowają obecny układ siedzeń 2-3-2 we wszystkich Boeingach 777 w klasie biznes oraz dotychczasową liczbę foteli w klasie biznes, która wynosi 42 w każdym samolocie. Począwszy od dostawy pierwszej maszyny w listopadzie, wszystkie nowe Boeingi 777 będą wyposażone w nowe fotele. Siedzenia produkuje amerykańska firma B/E Aerospace w zakładach znajdujących się na terytorium Irlandii i stanu Karolina Północna.

Emirates dysponuje największą na świecie flotą niezwykle popularnych Boeingów 777 – obecnie w jej skład wchodzi 155 maszyn, a ponadto linie oczekują na dostawę kolejnych 188.
Przewoźnik zaprezentuje swój najnowszy fotel, a także inne innowacyjne produkty i usługi podczas targów ITB Berlin 2016 na stoisku Emirates, które będzie znajdowało się w hali 22a od 9 do 13 marca tego roku.
dostarczył

infoWire.pl











