Gmyz: służby i rząd chciały zablokować publikację nagrań przez „Wprost”

- Przez cały piątek wszelkie służby jawne, tajne dwupłciowie i rządowe stawały na głowie by zablokować ukazanie się materiału „Wprost” z nagraniami podsłuchanych rozmów ministrów m.in. z prezesem NBP - poinformował Cezary Gmyz, powołując się na źródła w redakcji tygodnika.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

W sobotę „Wprost” zapowiedział publikację w nowym numerze tekstu na podstawie nagrań rozmów ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką, którzy w lipcu ub.r. ustalali wspólne interesy polityczne, oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza i byłego szefa GROM-u Dariusza Zawadki, którzy w lutym br. dyskutowali o działaniach służb śledczych wobec żony Nowaka. O nagraniach natychmiast zrobiło się bardzo głośno i tygodnik opublikował fragment pierwszego w swoim serwisie internetowym (przeczytaj więcej na ten temat).

Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy tygodnika „Do Rzeczy” (mającego tego samego udziałowca co „Wprost” - PMPG), poinformował w sobotę wieczorem na Twitterze, że „przez cały piątek wszelkie służby jawne, tajne dwupłciowie i rządowe stawały na głowie by zablokować ukazanie się materiału ‘Wprost’”. Pytany o źródło tej informacji, podał nazwę wieżowca Batory Office Center, w którym od niedawna mieści się redakcja tygodnika.

Według Gmyza w sobotę e-wydanie „Wprost” przez krótki czas było już dostępne w serwisie E-kiosk.pl, należącym do Gremi Media, po czym je usunięto, tak samo jak tekst o sprawie opublikowany na portalu Rp.pl (został zastąpiony depeszą PAP).

NEWS: Przez cały piątek wszelkie służby jawne, tajne dwupłciowie i rządowe stawały na głowie by zablokować ukazanie się materiału „Wprost” — Cezary Gmyz (@cezarygmyz) czerwiec 14, 2014

Na razie nie udało nam się skontaktować z redakcją „Wprost”, żeby potwierdzić te informacje.

W I kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 51 401 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu