“Gość Niedzielny” lideruje, trwa zła passa “Przekroju”

W grudniu ub.r. tygodnikiem opinii z największą sprzedażą ogółem był “Gość Niedzielny”, zaś największym wzrostem pochwalić się mogła “Gazeta Polska”. Większość tytułów jednak zanotowała spadki - najgorzej wypadł kolejny raz “Przekrój”.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

152 270 egz. - tyle wyniosła średnia sprzedaż ogółem “Gościa Niedzielnego” (Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej “Gość Niedzielny”) w grudniu ub.r. - wynika z danych  Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Katolicki tygodnik z Katowic zanotował spadek o 1,28 proc. względem grudnia 2010 roku, ale utrzymał pozycję lidera.

Wiceliderem pozostała “Polityka” (“Polityka” Spółdzielnia Pracy). W ostatnim miesiącu 2011 roku lewicowy tygodnik sprzedawał się średnio w liczbie 144 171 egz., co oznacza spadek o 1,30 proc. Trzecie miejsce zajął magazyn “Uważam Rze” wydawany przez Presspublikę. Jego przeciętna sprzedaż ogółem wyniosła 129 246 egz. Prawicowy tygodnik ukazuje się od lutego br.

Kierowana przez Tomasza Sakiewicza prawicowa “Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) w grudniu ub.r. była liderem wzrostu. Jej średnia sprzedaż ogółem poszła do góry o 6,19 proc. i wyniosła 71 843 egz., pozostając na miejscu szóstym.

Złą passę ma cały czas drugi tygodnik Presspubliki - lewicowy “Przekrój”, który znalazł się na  pozycji siódmej. W ostatnim miesiącu ub.r. średnia sprzedaż ogółem tytułu uplasowała się na poziomie 31 721 egz., czyli była niższa o 22,15 proc. To jednak mniejszy spadek niż w poprzednich miesiącach, bo np. w listopadzie ub.r. “Przekrój” stracił 29,47 proc. (dowiedz się więcej), a w październiku o 31,16 proc. (więcej na ten temat). 

Spośród tygodników z przedrukami z prasy polskiej i zagranicznej “Tygodnik Angora” (Wydawnictwo Westa-Druk Mirosław Kuliś) zanotował wzrost sprzedaży ogółem, wynoszący 3,97 proc. Natomiast sprzedaż “Forum” (“Polityka” Spółdzielnia Pracy) spadła o 4,67 proc.  

W ujęciu miesiąc do miesiąca, grudzień ub.r. na minusie zakończyło większość tytułów, najwięcej stracił “Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny) - jego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 14,91 proc. Natomiast liderem wzrostu był, co ciekawe, “Przekrój”. Jego wynik poszedł do góry o 15,67 proc. 

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Visa sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Nowa funkcja w Google dla wydawców

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Głos od ElevenLabs dla asystenta InPostu. Cyfrowy pies "von Halsky" przemówi ludzkim głosem

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Dawid Podsiadło wypuścił teledysk z AI. Teraz tłumaczy

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Krzysztof Ibisz zamienia internetowy mem w biznes. Napój "Eliksir młodości" debiutuje w Żabce

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi

Koszt AI. Pochłonie tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi