Obsługą reklamową kin Helios zajmie się Helios Media, a Tandem Audio Broker zajmie się reklamą radiową

Tandem Media, dotychczasowy broker reklamy radiowej i podcastowej od grudnia br. będzie działać jako Tandem Audio Broker. Spółka skoncentruje się na reklamie radiowej i digital audio oraz będzie rozwijać współpracę z wydawcami treści audio. Reklamą sieci kin Helios w Agorze zajmie się nowo firma - Helios Media.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Obsługą reklamową kin Helios zajmie się Helios Media, a Tandem Audio Broker zajmie się reklamą radiową

Od grudnia br. Tandem Audio Broker będzie oferować klientom agencyjnym reklamę oraz akcje specjalne realizowane na antenach, w streamach internetowych i bibliotece podcastów rozgłośni Grupy Radiowej Agory: Radia TOK FM, Radia Złote Przeboje, Rock Radia i Radia Pogoda, a także w serwisie Tuba. Pozostanie też brokerem reklamy radiowej, ściśle współpracującym z ogólnopolskimi i lokalnymi nadawcami.

Nowością w Tandem Audio Broker będzie oferta z zakresu cyfrowych kampanii spotowych o nazwie Audio Reach. Propozycja oparta o treści cyfrowe Grupy Radiowej Agory, Gazeta.pl oraz Onnetwork zapewnia zleceniodawcom szeroki zasięg kampanii audio w internecie.

- Poszerzenie dotychczasowej oferty digital audio jest naturalną ścieżką rozwoju zespołu, wywodzącego się ze świata analogowej reklamy radiowej. Ten krok wspierają również aktualne trendy rynkowe - aż 31% polskich internautów deklaruje regularne włączanie podcastów* i odsetek ten stale rośnie. Obecnie to nadawcy radiowi są liderami w tworzeniu cyfrowych treści audio, które poszerzyły zasięg i różnorodność komunikacji radiowej – najlepszym przykładem jest tu Radio TOK FM, największy producent podcastów „in-house", czyli powstałych na bazie własnych treści w języku polskim –- wyjaśnia Maciej Moszczyński, dyrektor zarządzający Tandem Audio Broker. – Nasze wpływy ze sprzedaży produktów cyfrowych, np. związanych z podcastami TOK FM, czy streamingiem programu radiowego, od kilku lat dynamicznie rosły. Skłoniło nas to do wyodrębnienia w strukturze organizacyjnej samodzielnej komórki sprzedażowej dedykowanej reklamie digital audio pod kierownictwem Karoliny Grzechnik.  

Oprócz tego Tandem Audio Broker nadal będzie pośredniczyć w zakupie reklam przy produkcjach ponad 100 niezależnych podcasterów oraz innych cyfrowych podmiotów. A dodatkowo eksperci z tego zespołu będą WSPIERAĆ reklamodawców w produkcji własnych serii podcastowych, czyli tzw. branded podcasts.

Zespół Tandem Audio Broker liczy ponad 20 osób. Dyrektorem zarządzającym jest Maciej Moszczyński, a dyrektorką handlową Agnieszka Handerska.

grafika

Helios Media startuje na początku 2023 roku

Z początkiem 2023 roku działalność rozpocznie osobna spółka w grupie Helios - Helios Media. Będzie to zespół sprzedażowy sieci kin Helios, który przejmie ona od Tandem Media reklamową obsługę agencyjną sieci kin Helios wraz z zespołem, który do tej pory prowadził te działania.

- Bogata oferta reklamowa Helios Media dla klientów i partnerów to dopełnienie portfolio usług i produktów grupy Helios, prowadzącej działalność kinową oraz w obszarze dystrybucji i produkcji filmowej – komentuje Marcin Jamróz, szef Helios Media. – Dzięki skupieniu wszystkich projektów sprzedażowych w jednym zespole będziemy jeszcze skuteczniej realizować działania z zakresu komunikacji reklamowej w kinach. A przy tym zaproponujemy marketerom i reklamodawcom unikalną na rynku kinowym możliwość skorzystania z synergii wynikających z obecności Heliosa w Grupie Agora, tworząc wyjątkowe rozwiązania cross-mediowe i zapewniając wsparcie innych marek z Grupy. Obecnie pracujemy nad rozbudową naszej oferty i od stycznia 2023 r. chcemy realizować nowe, ciekawe projekty, m.in. z dystrybutorami i producentami filmów, a także dla największych na rynku marek.

Zespół Helios Media stworzą dotychczasowi specjaliści ds. sprzedaży ze spółki Helios, zajmujący się obsługą klientów bezpośrednich i współpracą z dystrybutorami filmów, a także kilkuosobowy zespół handlowy na czele z Edytą Mirończuk, wcześniej pracujący w strukturach Tandem Media z klientami agencyjnymi. Prezesem spółki Helios Media jest Marcin Jamróz, a Edyta Mirończuk jej wiceprezesem.

grafika

Maciej Moszczyński od ponad 20 lat zajmuje się planowaniem i sprzedażą kampanii reklamowych. Pracę w Grupie Radiowej Agory zaczął w 2005 r. jako menedżer ds. planowania działań reklamowych w radiu. W 2009 r. został dyrektorem zarządzającym brokera radiowego Tandem Media. Wcześniej pracował w dziale sprzedaży w Grupie Eurozet, a także w zespole zajmującym się planowaniem mediów w CR Media Consulting.

Agnieszka Handerska jest od lat związana z rynkiem mediowym. Swoją ścieżkę kariery rozwijała m.in w Eurozecie, Radiu Plus i „Gazecie Wyborczej", zajmując się sprzedażą i współpracą z domami mediowymi oraz strategicznymi klientami. Od 13 lat pracuje jako dyrektor sprzedaży w Tandem Media, zarządzając jednym z najlepszych zespołów sprzedażowych na rynku reklamowym.   

Karolina Grzechnik od ponad 15 lat zajmuje się sprzedażą i współpracą z klientami. Do Grupy Radiowej Agory dołączyła w 2008 r. jako konsultant ds. klientów strategicznych. Od 2016 na stanowisku Sales Manager odpowiadała za jeden z zespołów radiowych oraz koordynację projektów niestandardowych. Wcześniej pracowała jako Account Manager w agencji reklamowej RedComm.  

Marcin Jamróz związany jest ze spółką Helios od niemal 20 lat. W latach 2014-2018 pełnił funkcję dyrektora działu marketingu, a od 2018 r. był szefem działu sprzedaży korporacyjnej. W strukturze spółki odpowiadał przede wszystkim za współpracę z Tandem Media - brokerem reklamowym sieci Helios,  sprzedaż bezpośrednią oraz strategiczne partnerstwa Heliosa.  

Edyta Mirończuk ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy sprzedażowej. Karierę zawodową rozpoczęła w 2001 r. jako specjalista ds. reklamy w dzienniku „Życie". Następnie przez kilka lat współpracowała z Radiem Plus, a od 2005 r. z Grupą Radiową Agory, gdzie w grudniu 2009 r. została zastępca dyrektora handlowego. Z kolei od grudnia 2014 r. jako dyrektor ds. sprzedaży kina zajmowała się pośrednictwem w sprzedaży czasu reklamowego sieci kin Helios w ramach struktury Tandem Media.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele