SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fiskus chce od TVN 110 mln zł. „Nie zgadzamy się. Zapłacimy, ale się odwołamy”

Izba Administracji Skarbowej żąda od TVN ponad 110 mln zł zaległego podatku. Zdaniem fiskusa firma nie zapłaciła należnego podatku z tytułu połączenia platformy „n” z Cyfrą +. Spółka zapowiada: zapłacimy, ale odwołamy się od tej decyzji.

Dołącz do dyskusji: Fiskus chce od TVN 110 mln zł. „Nie zgadzamy się. Zapłacimy, ale się odwołamy”

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sammler
Dlaczego na tym portalu nieustannie działa cenzura, która usuwa merytoryczne wpisy?

sammler 2017-07-03 22:16 Nieźle. Najpierw zmienili interpretację i chcą 40 mln od Cyfrowego Polsatu, a teraz 110 mln od TVN. Gdzie masz dowody, że nastąpiła zmiana interpretacji? Jest tylko wypowiedź jednej nomen omen strony, czyli podmiotu zainteresowanego, który jest publiczną spółką giełdową i skomentować sprawę musi. Akurat z osądami byłbym ostrożny, gdyż po pierwsze, nie masz pełnego obrazu (to portal o mediach, jeżeli taka sama decyzja zostałaby dostarczona właśnie jakiemuś bankowi, nie przeczytasz tu o niej), po drugie, eksperci lukę w CIT od dawna szacują na wiele miliardów. Mamy ok. 1,5 bln wypracowywanego PKB każdego roku, a wpływy z tego podatku za 2016 r. to niespełna 34 mld, a to i tak po gwałtownym wzroście (za rządów PO systematycznie malały, od 27 mld w 2008 r. do 23 mld w 2014 r.). Jest to więc ok. 2% PKB, podczas gdy szacuje się, że odpowiadają one za ok. 25% PKB. Efektywna stawka w ich przypadku to więc grubo poniżej 10%, przy formalnej 19% (od niedawna 15%). Tak, wiem, koszty. Ale nie średnio na poziomie 50%. To właśnie przez taką kreatywną księgowość te dochody są za niskie.
23 18
odpowiedź
User
kolo
i dobrze, nie ma świętych krów - nic dziwnego, że teraz są tak "obiektywni"
czytaj ze zrozumieniem tłuku
15 23
odpowiedź
User
Aspen
Za rok TVN będzie nadawał na niemieckiej, czeskiej lub słowackiej koncesji i polski fiskus zobaczy figę zamiast kolejnych podatków.
Za rok, Polstat, niz gruszki niz pietruszki przestanie być polską firmą i wytransferuje siedzibę do Holandii czy innej Belgii i nie będzie podatków.

W dłuższej perspektywie nie pojawi się żaden duży producent czegokolwiek, bo zerowa stabilność podatkowa to największy straszak.
49 23
odpowiedź
User
Kasujta kodziarze
To już wiemy dlaczego tvn24 tak pluje na pis...bo wiedzą że wyjdą machlojki robione ręka w ręke z PO
35 47
odpowiedź
User
Obraz
Przypomina mi to czasy przedrozbiorowe, gdy "pany" podnosiły rękę na chłopstwo. Wykształcić nie potrafili, zapewnić bytu nie potrafili, ale bić i gnoić juz tak. Wszyscy wiemy jak skończyło "wielkopanstwo", co im chłopstwo zrobiło. Nie ma świętych krów. Jeśli przez lata rządów platformy zwykły człowiek czuł sie niewolnikiem, to w czasach kiedy "biją panów" nie będzie ich bronił. Głupców Polska miała u władzy przez ostatnie 8 lat.
27 29
odpowiedź
<