SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple żąda oddania domeny ap.pl. „Fonetycznie identyczna z naszym znakiem towarowym”

Koncern Apple domaga się uznania, że korzystanie z domeny ap.pl narusza jego prawa. Amerykański producent twierdzi, że adres wprowadza użytkowników w błąd i jest zbyt podobny do nazwy Apple. - Apple działa z pozycji siły wymuszając na pojedynczej osobie fizycznej podporządkowanie się jego decyzji - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Artur Janiszewski, właściciel domeny.

Dołącz do dyskusji: Apple żąda oddania domeny ap.pl. „Fonetycznie identyczna z naszym znakiem towarowym”

64 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rebeliant80
Nie sprzedawać dziadom domeny
20 8
odpowiedź
User
Kurdupel
Myślę, że Apple nie zdaje sobie sprawy, że takimi akcjami "spadają jej notowania wśród polskich użytkowników". Gdyby chcieli to załatwić po cichu, zapłaciliby 100 tysięcy dolarów za domenę i po sprawie. Z tekstu wynika, że Apple się boi, że właściciel domeny ap.pl może ją sprzedać Chińczykom. Niech Apple zapłaci za to, by nie mógł tego zrobić.
33 8
odpowiedź
User
Wladimir
Proponuję akcję Nie Jemy Jabłek Na Złość Apple
11 24
odpowiedź
User
Dick
To może niech zażądają też opłat od sprzedawców jabłek? Apple to pospolite słowo. Nazwy "jabłko", "ćwierkanie" (ani brzmienia fonetyczne, na co powołują się prawnicy) nigdy nie powinny zostać objęte ochroną. Co innego znaki graficzne - to OK. Poza tym niech się wykazują kreatywnością i tworzą nowe znaczenia słowotwórcze - dobry przykład "facebook" (jakby to nie brzmiało po polsku - twarzoksiążka? - ale OK, wymyslili to mają). Amerykańskie przepisy są beznadziejne pod tym względem. W Polsce zarejestrowanie zwyczajowych słów jako chronionej nazwy nie przejdzie. I dobrze.
18 10
odpowiedź
User
Marcin
Oj marka w moich oczach jest przegrana. Banda pasożytów i tyle...
28 8
odpowiedź
<