SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

- Stanowisko polskiego rządu naszym zdaniem nie odpowiada rzeczywistym potrzebom twórców, zwłaszcza stanowisko Ministerstwa Kultury. Od lat przecież twórcy kultury, środowisko prosi o poparcie tej dyrektywy, wskazując, że chodzi im o ochronę kultury polskiej i rodzimych twórców - podkreśla Marek Frąckowiak, dyrektor Izby Wydawców Prasy, oceniając prace nad unijną dyrektywą o prawach autorskich. Artyści w manifeście "Razem Dla Kultury" apelują o przyjęcie art. 11 i 13 dyrektywy.

Dołącz do dyskusji: Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GTC
Przeczytałem te dyrektywy...

Wątpię.


Se wątp.

YouTube bardzo protestuje, bo musiałby skasować mnóstwo piosenek.

Piosenki na Youtube funkjonują na innych zasadach niż myślisz, że funkcjonują.


Tobie się chyba wydaje, że jesteś najmądrzejszy na świecie, a cała reszta to durnie. Wiem, jak funkcjonuje YouTube. Na przykład tak, że czasami zamiast respektować prawo cytatu czy uwzględniać dozwolony użytek, czy nawet zwykłą ludzką pomyłkę, usiłuje być świętszy od papieża. Przykład miałem dwa tygodnie temu: wrzucony 20-minutowy filmik z pociągu, w którym coś opowiadam, został zablokowany. A wiesz dlaczego? Bo ktoś obok miał komórkę, w której jako dzwonek ustawiono jakiegoś popularnego ostatnio wyjca. Zanim dokopał się do telefonu w kieszeni kurtki, to ten dzwonek dźwięczał przez 14 sekund. Efekt jest taki, że mam zablokowany film, bo prawa do dzwonka/utworu ma amerykańska wytwórnia muzyczna, która zgłosiła roszczenie. Pewnie z automatu. Roszczenie zostało zgłoszone po około dobie, więc film najpierw poszedł do klientów, a później został zablokowany w większości liczących się dla mnie krajów na świecie. W tym także w moim.

Argumenty mają jak wrzuta.pl, gdzie też było wszystko, że to dla dobra internautów i że to internauci wrzucają, a oni są niewinni.

To nie są ich argumenty.


To sobie porównaj artykuł 13 i interpretację, którą propaguje YouTube. INTERPRETACJĘ. Wykraczającą daleko poza treść. Interpretację, która, owszem, doda im roboty. Tylko że ja mam na to wywalone. Ja nie urosłem dzięki wszystkim możliwym treściom, tym całkowicie legalnym i tym udostępnianym z naruszeniem prawa. Nie mam z tego korzyści.
24 11
odpowiedź
User
-
Ci artyści i dziennikarze to prorosyjscy idioci!
9 10
odpowiedź
User
Marcin
Już wystarczy, że ukryty podatek był np. w każdej płycie CD...każdej czystej płytce CD był/jest ukryty podatek, a to wierzchołek góry ;)
Stwórzcie swoje prywatne serwisy, zabierzcie tam swoje treści...zobaczymy, kto zapłaci za pełnopłatny, zamknięty dostęp w cenach z kosmosu. Grajcie na otwarciach marketów...bo do tego się nadajecie. Albo...stała ustalana sztucznie przez...nie, nie rynek, a wydawnictwa cena książek. Bo jak to...ktoś chce sprzedać taniej i na tym zarabia ? To przecież oburzające...Twórcy kultury, którzy chcieliby już nic nie robić i żyć do końca z procentów. Spoko, a za telefon komórkowy płaćcie 10 000 złotych, ale taki sprzed 20 lat, za cegłę o wadze jednego kilograma...A jak ktoś udowodni kopiowanie czy jak wy to nazywacie...wzorowanie się to co...kółka w głowę ? Bo to przecież kradzież tak ? A większość naszych zżyna od kolegów z Niemiec, Francji, UK i USA.
9 11
odpowiedź
User
Ja
Artyści dawali sobie jakoś radę przed internetem i bez komentarzy w nim. Za to niektóre serwisy bez twórców po prostu nie istnieją. Ale kasą nie chcą się z nimi dzielić.
I powtarzacie te same kłamstwa. Czy czytanie ze zrozumieniem jest dla Was tak dużym wyzwaniem? Nikt nie zabiera memów. Nikt nie kasuje kanałów na youtubie. Ani nikt nie będzie wam kazał płacić za wysłanie linku do znajomych. Błagam.... Przestańcie powtarzać te brednie

Jako praktyk pracujący w serwisie, który ma komentarze i znający się na prawie (autorsie, rodowe, uśiudoe) powiem ci jak skończy się wprowadzenie 13. Nie będzie komentarzy.
Żaden serwis poza gigantami typu google i fb nie weźmie na siebie prawnej odpowiedzialności za treści użytkowników. Wszystkie treści, a nie tylko "te naruszające prawa biednych autorów" ponieważ nie ma bazy takich treści. Skoro nie ma bazy, to nie ma z czym porównać umieszczonej treści i nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia czy coś narusza czyjeś prawa. Więc nie skończy się to "likwidacją youtuba". Skończy się to likwidacją wszystkich miejsc w które można wrzucać cokolwiek. W tym twoich jakże mądrych komentarzy. A autorów kopnie to w zadek, bo sprzedać się może garstka, która dojdzie do wydawców. Konkurencja o uwagę wydawców będzie spora więc kasa będzie mała.
Teraz możesz wrócić do snów o potędze.
10 9
odpowiedź
User
Arturro
Już wystarczy, że ukryty podatek był np. w każdej płycie CD...każdej czystej płytce CD był/jest ukryty podatek, a to wierzchołek góry
Stwórzcie swoje prywatne serwisy, zabierzcie tam swoje treści...zobaczymy, kto zapłaci za pełnopłatny, zamknięty dostęp w cenach z kosmosu. Grajcie na otwarciach marketów...bo do tego się nadajecie. Albo...stała ustalana sztucznie przez...nie, nie rynek, a wydawnictwa cena książek. Bo jak to...ktoś chce sprzedać taniej i na tym zarabia ? To przecież oburzające...


Albo w drugą stronę.
Oglądaj te filmy, które sobie nakręciłeś, słuchaj tych piosenek, które sobie nagrałeś, podziwiaj obrazy, które sam namalowałeś.
Nie masz żadnych? To oglądaj telewizor z sygnałem kontrolnym, słuchaj ciszy z odtwarzacza i patrz na puste ściany.

Ale nie mów twórcom, ile mają brać za swoją muzykę, seriale czy grafiki.
53 8
odpowiedź
<