SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie kanały rozpoczynają migrację na nowe satelity

W nocy z 30 na 31 maja część transponderów wykorzystywanych przez platformy cyfrowe Polsat Box i Canal+ zostanie przeniesionych na nowego satelitę Hot Bird 13G. Operacja może skutkować krótkotrwałą przerwą w odbiorze kanałów telewizyjnych.

Dołącz do dyskusji: Polskie kanały rozpoczynają migrację na nowe satelity

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
c.d.
Bo z powodów licencyjnych (koszty) TVP nie może puścić tych kanałów w FTA.


A co jest takiego na TVP Rozrywka, TVP Seriale czy TVP Historia, że nie można tego puścić FTA? Przecież ramówka tych stacji składa się prawie wyłącznie z programów wyprodukowanych na zlecenie lub bezpośrednio przez TVP. W innych krajach kanały nadawcy publicznego są dostępne FTA na satelicie, więc dlaczego w Polsce jest to niemożliwe.

W przeszłości TVP też długo twierdziła, że umieszczenie TVP Sport w DVB-T jest niemożliwe ze względów licencyjnych (tak na prawdę chodziło bardziej o pieniążki od kablówek i platform satelitarnych). O później nagle okazało się to jednak jak najbardziej możliwe.
odpowiedź
User
Do Proste (c.d.)
Cytat z jednego z artykułów z tego portalu:
"Kiedyś TVP miała taką pojemność na Astrze 19,2E. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynajęła na Hot Birdzie. Wówczas sama musiałaby ponieść koszty. Do kanałów TVP3 można byłoby dołączyć systemy dostępu warunkowego używane przez Polsat Box, Canal+ i Orange. Tego rodzaju praktyka jest stosowana przez nadawców publicznych w innych europejskich krajach. - TVR Rumunia sama uplinkuje swoje kanały i potem z tego transpondera sygnał pobiera rumuński Freesat. Podobna sytuacja ma miejsce z albańską RTSH. Albańska platforma DigitAlb również pobiera część stacji z pojemności satelitarnej tamtejszej telewizji publicznej - wylicza Piotrowski. Własne transpondery na Hot Birdzie mają marokański nadawca publiczny SNRT, włoski RAI (emisja głównych stacji jest niekodowana). Na Astrze 19,2E z kolei pojemność wynajmują samodzielnie m.in. niemieckie ARD i ZDF i austriacki ORF. Sygnał większości stacji jest niekodowany. Mogą z niego korzystać zarówno abonenci platform cyfrowych, jak i posiadacze indywidualnych zestawów satelitarnych.
odpowiedź
User
G040
Telewizja niedługa bay bay i nikt nie będzie płacił
odpowiedź