Meta ogłasza ważną aktualizację dla reklamodawców z Polski

Meta ogłosiła rozszerzenie możliwości kontroli filtrów asortymentu (inventory filter) pozwalających reklamodawcom nadzorować typ treści wyświetlanych obok ich reklam. Teraz funkcja jest obsługiwana w języku polskim.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Meta ogłasza ważną aktualizację dla reklamodawców z Polski

Filtr asortymentu pozwala reklamodawcom kontrolować typ treści wyświetlanych obok ich reklam. Można wybrać jeden z dostępnych filtrów: rozszerzony (wyświetlanie wszystkich monetyzowanych treści), średni (wykluczenie treści średnio kontrowersyjnych) oraz ograniczony (wykluczenie dodatkowych kontrowersyjnych treści i transmisji wideo na żywo). Ostatni z wymienionych może jednak ścinać zasięg i zwiększyć koszty.

Filtr asortymentu umożliwia kontrolę nad poziomem kontrowersyjności treści organicznych, w których pojawiają się reklamy danej marki w reklamach w Aktualnościach (Aktualności na Facebooku, Rolki na Facebooku, Aktualności na Instagramie na urządzenia mobilne i Rolki na Instagramie) lub reklamach w zawartości (wideo typu in-stream na Facebooku, reklamy w rolkach na Facebooku, reklamy w rolkach na Instagramie oraz Meta Audience Network). 

Nowe języki w filtrach asortymentu

Ekspansja na nowe języki (polski, włoski, szwedzki, hindi i 12 innych języków używanych w Indiach) to kolejny krok w kierunku zapewnienia reklamodawcom na całym świecie narzędzi do kontrolowania ich środowisk reklamowych w oparciu o określone preferencje i unikatowe cechy.  

- Jesteśmy podekscytowani informacją o wprowadzeniu dodatkowych języków europejskich dla filtra asortymentu w Aktualnościach i Rolkach. Dzięki temu czujemy się jeszcze pewniej w prowadzeniu naszych kampanii na platformach Meta. Takie inicjatywy pozwalają nam odblokować nowe możliwości i osiągnąć znaczące wyniki, jeszcze bardziej wzmacniając naszą obecność cyfrową – mówi Jakub Ignaczak, chief digital media officer L'Oreal w Polsce i krajach bałtyckich.

W zeszłym kwartale wpływy reklamowe Meta Platforms zwiększyły się rok do roku z 28,1 do 35,63 mld dolarów. W USA i Kanadzie nastąpił wzrost z 12,71 do 15,45 mld dolarów, w Europie - z 6,27 do 8,33 mld, w Azji i regionie Pacyfiku - z 5,89 do 7,34 mld, a w pozostałych regionach - z 3,23 do 4,52 mld.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia