SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta ogłasza ważną aktualizację dla reklamodawców z Polski

Meta ogłosiła rozszerzenie możliwości kontroli filtrów asortymentu (inventory filter) pozwalających reklamodawcom nadzorować typ treści wyświetlanych obok ich reklam. Teraz funkcja jest obsługiwana w języku polskim. 

Filtr asortymentu pozwala reklamodawcom kontrolować typ treści wyświetlanych obok ich reklam. Można wybrać jeden z dostępnych filtrów: rozszerzony (wyświetlanie wszystkich monetyzowanych treści), średni (wykluczenie treści średnio kontrowersyjnych) oraz ograniczony (wykluczenie dodatkowych kontrowersyjnych treści i transmisji wideo na żywo). Ostatni z wymienionych może jednak ścinać zasięg i zwiększyć koszty.

Filtr asortymentu umożliwia kontrolę nad poziomem kontrowersyjności treści organicznych, w których pojawiają się reklamy danej marki w reklamach w Aktualnościach (Aktualności na Facebooku, Rolki na Facebooku, Aktualności na Instagramie na urządzenia mobilne i Rolki na Instagramie) lub reklamach w zawartości (wideo typu in-stream na Facebooku, reklamy w rolkach na Facebooku, reklamy w rolkach na Instagramie oraz Meta Audience Network). 

Zobacz: Meta pokazała swój ulepszony model sztucznej inteligencji. Będą kolejne usprawnienia AI 

Nowe języki w filtrach asortymentu

Ekspansja na nowe języki (polski, włoski, szwedzki, hindi i 12 innych języków używanych w Indiach) to kolejny krok w kierunku zapewnienia reklamodawcom na całym świecie narzędzi do kontrolowania ich środowisk reklamowych w oparciu o określone preferencje i unikatowe cechy.  

- Jesteśmy podekscytowani informacją o wprowadzeniu dodatkowych języków europejskich dla filtra asortymentu w Aktualnościach i Rolkach. Dzięki temu czujemy się jeszcze pewniej w prowadzeniu naszych kampanii na platformach Meta. Takie inicjatywy pozwalają nam odblokować nowe możliwości i osiągnąć znaczące wyniki, jeszcze bardziej wzmacniając naszą obecność cyfrową – mówi Jakub Ignaczak, chief digital media officer L'Oreal w Polsce i krajach bałtyckich.

W zeszłym kwartale wpływy reklamowe Meta Platforms zwiększyły się rok do roku z 28,1 do 35,63 mld dolarów. W USA i Kanadzie nastąpił wzrost z 12,71 do 15,45 mld dolarów, w Europie - z 6,27 do 8,33 mld, w Azji i regionie Pacyfiku - z 5,89 do 7,34 mld, a w pozostałych regionach - z 3,23 do 4,52 mld.

Dołącz do dyskusji: Meta ogłasza ważną aktualizację dla reklamodawców z Polski

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szczypior
Nie rozumiem o czym piszą. To będzie więcej reklam? A zresztą czym ja się przejmuje, nie mam i nigdy nie miałem tam konta
odpowiedź