SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Showmax znika z Polski. „Przegrał walkę o treści. Powstanie wolna przestrzeń dla innych graczy”

Serwis Showmax po dwóch latach od startu zapowiedział wycofanie się z Polski. Dla branży decyzja nie jest wielkim zaskoczeniem, choć dziwi nieco że platforma znika tak szybko. - Polski rynek jest za mały, aby utrzymać projekt SVOD niepochodzący od lokalnego kanału TV lub globalnego potentata - oceniają eksperci w rozmowach z Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Showmax znika z Polski. „Przegrał walkę o treści. Powstanie wolna przestrzeń dla innych graczy”

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Bardzo szkoda lubiałem filmy Patricka Wegi
odpowiedź
User
Analityk
"Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej przyczyny niepowodzenia Showmaxa upatruje w fakcie, że Showmax nie mógł się przyssać do publicznej kasy tak jak Telewizja Polska i żyć sobie jak pączek w maśle, pomimo oglądalności spadającej jak wodospad. Maciej Stanecki podkreśla, że Showmax zamiast inwestować w próby tworzenia własnych treści powinien był udać się na Nowogrodzką, gdzie oddając parę procent czasu antenowego można było uzyskać więcej korzyści niż z marnego abonamentu za 19,99"
odpowiedź
User
a
Myślę, że w tym przypadku trzeba dodać, że nie jest to wina polskiego rynku tylko zwyczajnie Showmaxa. Polski rynek jest raczej atrakcyjny bo z kwartału na kwartał duzi gracze notują wzrosty liczby subskrybentów. Ale serwisy VOD to wciąż nowość i ludzi trzeba przekonywać, że warto płacić za treści premium. Netflixowi i HBO się to udaje bo dostarczają regularnie dobry kontent. Showmax zrobił jeden dobry serial przez te dwa lata, który w dodatku podzielili na tygodniowe odcinki. Dramat w przypadku tak silnej konkurencji Netflixa, który daje od razu cały sezon. To nie przekona widzów skoro widzą prostszą (cały sezon od razu) i bardziej rozbudowaną (co parę tygodni duża jakościowo premiera) alternatywą.


ale Netflix juz nie daje całego sezonu od razu, bo im ilość aktywnych kont spadała. Teraz też każdy odcinek ma premierę co tydzień. Całe sezony od razu wchodziły tylko na początku ich działalności, aby nabić sobie liczbę abonentów.
odpowiedź