SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od dzisiaj zmiany w prawie prasowym. Grzywna za brak informacji o prawie do autoryzacji

Od 12 grudnia wchodzi w życie nowela ustawy prawo prasowe. Przepisy zmieniają warunki autoryzacji, a na dziennikarzy nieinformujących rozmówców o prawie do autoryzacji nakładają grzywnę. - Przyjmuję zmiany z zadowoleniem - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP. Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” mówi: - Jestem przeciwnikiem idei autoryzacji, ale z prawem kłócić się nie będę.

Dołącz do dyskusji: Od dzisiaj zmiany w prawie prasowym. Grzywna za brak informacji o prawie do autoryzacji

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ESC
Już widzę dziennikarzy mediów publicznych odmawiających realizacji materiału :)
odpowiedź
User
A to ciekawe?
To ja mam pytanie do redakcji. Jak to wygląda w przypadku nagrań: audio bądź wideo. Co prawda w nowelizacji zapisano w ust. 5 zapisano "przekazania w sposób wzajemnie uzgodniony tekstu dosłownie cytowanej wypowiedzi przewidzianego do publikacji w prasie osobie udzielającej informacji lub osobie przez nią upoważnionej, tak aby osoba ta mogła się zapoznać z treścią tego tekstu." ale definicja prasy w PP wskazuje jasno, że prasa to także programy radiowe i telewizyjne prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środkimasowego przekazywania. Jak w przypadku nagrań audio i wideo wygląda autoryzacja?
odpowiedź
User
Prasa
Nagrania audio/video to nie jest prasa . Materiały takie nie podlegają autoryzacji.
odpowiedź
<