SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy algorytm Facebooka zaszkodzi wydawcom i użytkownikom, może sprzyjać ekspansji fake news

Facebook zapowiedział zmiany w sposobie wyświetlania treści w News feedach użytkowników. Aktualizacja nadaje priorytet postom, które inicjują dyskusje i pogłębiają relacje. W opinii wydawców oraz ekspertów branży social media planowane modyfikacje algorytmu mogą poważnie uderzyć w media obecne na Facebooku i wywołać w serwisie niepożądane skutki. - Dla mediów to koniec pewnej epoki, najwięcej ucierpieć mogą mniejsi wydawcy którzy w zbyt dużym stopniu uzależnili swój biznes od Facebooka. Postępująca nieobecność mediów w serwisie pozostawi użytkowników bez znaczącego źródła rzetelnych informacji, a to może skutkować między innymi rosnącą ekspansją fake news - oceniają eksperci dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Nowy algorytm Facebooka zaszkodzi wydawcom i użytkownikom, może sprzyjać ekspansji fake news

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fb fan
Dobrze przygotowany i konkretny artykuł. Dzięki!
odpowiedź
User
Marzena
Rośnie nowe pokolenie użytkowników (tak naprawdę, które weszło w świat socjal-mediów wraz z dorośnięciem do korzystania z Internetu) i ono NIE POTRZEBUJE Facebooka do poznawania newesów. To my po czterdziestce czy pięćdziesiątce "bawimy się" w udostępnianie czegokolwiek. Próbujemy "mieć wpływ na świat". Młodsze pokolenie nawet nie ma zdjęcia w coverze ale czarną tablicę, często tworzy profile ukrywające prawdziwą tożsamość (znaną tylko znajomym), niczego nie udostępnia a Facebook wykorzystuje postując na grupach lub tylko do komunikacji przez massangera. Źródłem informacji jest dla nich głównie tweeter. Zapewne Zuckerberg o tym wie i wprowadza zmiany korzystne dla nich. A treści informacyjne można poprzedzić pytaniem, które zachęci do interakcji, albo po prostu dostosowywać treści tak, żeby budziły dyskusję, a nie wrzucać tego samego, co jest na portalu.
odpowiedź
User
matt
Na facebooku mam stronę zawierającą jedynie tagi i link do mojej strony firmowej.
odpowiedź
<