SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Naczelny „Nowej Trybuny Opolskiej”: Nie dam się zastraszyć

Na łamach „Nowej Trybuny Opolskiej” regularnie pojawiały się teksty o Mniejszości Niemieckiej, zaś byłemu kanclerzowi, Helmutowi Kohlowi poświęcono cykl, zrealizowany aż przez trzy osoby - opisuje w anonimowej ankiecie dla CMWP SDP jedna z wywiadowanych osób. Ma to świadczyć o proniemieckości tytułu. - Nie dam się zastraszyć - zapowiada w rozmowie z nami redaktor naczelny „NTO”, Krzysztof Zyzik.

Dołącz do dyskusji: Naczelny „Nowej Trybuny Opolskiej”: Nie dam się zastraszyć

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Medioznawca
Pewnie już się dogadał z Wyborczą. W nowej umowie ma, że jeszcze kilka tygodni będzie robił z siebie męczennika.
odpowiedź
User
Obserwator
Panie Redaktorze,

gratuluje odwagi i prawdy!!!
odpowiedź
User
Helmut
W raporcie SDP zapewne wypowiada się dawny podwładny Zyzika, niejaki Górniak. Obecnie naturalnie "gwiazdorzy" w TVP Opole, po "ucieczce" z Radia Opole. Górniak tak bardzo chce zostać nastepcą Zyzika, że jest to niemożliwe. Na Opolszczyźnie pamietają Górniakowi szydzenie z Jarosława K., robienie beki z PiS, i wstydliwy fragment życiorysu, czyli aktywność w 1988/89 w organie prasowym KW PZPR :-)
Zyzik niech natomiast nie rżnie takiego niezależnego. Pamiętamy bowiem, jak działał w spółce Pro Futura, która produkowała materiały dla MN emitowane w publicznych mediach. Za Dziennikiem Polskim z 1999 r.:
"Z początkiem roku wybuchł konflikt w spółce Pro Futura, przygotowującej magazyn "Oberschlesien Journal" ukazujący się co dwa tygodnie w Telewizji Katowice. Kilkunastu współpracowników skierowało protest do Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych, w którym zarzucili Sebastianowi Fikusowi, szefowi magazynu, że zaniża honoraria autorskie, przemontowuje materiały, zmienia teksty tłumaczeń tak, aby według własnych poglądów zinterpretować wymowę materiału. W lutym inni współpracownicy na łamach "Nowej Trybuny Opolskiej" zarzucili Fikusowi, że przed laty zlecił im namalowanie na opolskich murach antyniemieckiech napisów, które potem zostały sfilmowane. [...] Zyzik usunął Fikusa, który nb. jest obecnie profesorem Uniwersytetu Śląskiego i uczy... dziennikarstwa.
Zyzik i NTO uroczyście żegnali w 2010 roku Konsula Niemiec w Opolu na łamach dodatku w tej gazecie "Heimat mała ojczyzna" - "Od nto konsul dostał specjalną okolicznościową „jedynkę”. Wręczyli ją red. naczelny Krzysztof Zyzik i Krzysztof Ogiolda."
odpowiedź
<