SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska szuka podmiotu, który będzie walczył z kradzieżą jej produkcji w internecie

Telewizja Polska szuka w przetargu firmy, która zajmie się na jej zlecenie wykrywaniem i przeciwdziałaniem nielegalnej eksploatacji i udostępnianiu w internecie produkcji tv, do których prawa autorskie przysługują TVP lub do których nadawca ten jest uprawniony. Zwycięska firma będzie pracować dla spółki przez rok.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska szuka podmiotu, który będzie walczył z kradzieżą jej produkcji w internecie

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
emigracja
Dzięki serwisom internetowym nielegalnie udostępniającym sygnał kanałów TVP przynajmniej można bez problemu oglądać kanały TVP za granicą. Antenę satelitarną nie wszędzie da się powiesić, a internet jest już praktycznie wszędzie. A na vod.tvp.pl nie wszystkie programy z kanałów TVP można oglądać (nie ma tam na przykład teleturnieju "Jeden z dziesięciu", który bardzo uwielbiam oglądać). Od wielu lat istnieją serwisy internetowe nielegalnie udostępniające sygnał kanałów TVP na cały świat i jakoś żadnemu prezesowi to nie przeszkadzało, a teraz prezes Kurski chce z takimi serwisami walczyć??? Życzę powodzenia w walce z wiatrakami, bo nawet jeśli się zamknie jeden taki serwis, zaraz narodzi się kilka innych...
14 10
odpowiedź
User
Widz TVP
Czy dobrze rozumiem że TVP wyda pieniądze przeznaczone na działalność misyjną po to by zwalczać "nielegalne" rozpowszechnianiem treści misyjnych?
14 10
odpowiedź
User
Grzegorz Wandałowicz
Czy dobrze rozumiem że TVP wyda pieniądze przeznaczone na działalność misyjną po to by zwalczać "nielegalne" rozpowszechnianiem treści misyjnych?

TVP ma własne platformy internetowe do rozpowszechniania swojego kontentu (vod.tvp.pl oraz kanał na Youtube) i rozpowszechnia tam wszystko, co jej wolno. Piraci natomiast często rozpowszechniają całe kanały przez 24 godziny na dobę, a więc rozpowszechniają również ten kontent, który ze względu na ograniczenia licencyjne TVP nie ma prawa rozpowszechniać w internecie. Co więcej, piraci rozpowszechniają kontent TVP przez internet NA CAŁY ŚWIAT, co też stanowi naruszenie praw autorskich, bo TVP nie wszystko ma prawo nadawać na cały świat, niektóre pozycje programowe ze względów licencyjnych muszą być ograniczone do terytorium Polski. Piraci tym się jednak nie przejmują i transmitują kanały TVP przez całą dobę na cały świat.

Nie jestem zwolennikiem "dobrej zmiany" w mediach publicznych i z Jackiem Kurskim jest mi totalnie nie po drodze, ale walkę z piractwem kontentu telewizyjnego popieram i zawsze będę popierał.
17 12
odpowiedź
User
Co by tu skasować...
Oczywiście będą cenzurować najpierw programy nie po myśli partii. Na pierwszy ogień pójdą kabarety. Pora robić backupy
9 14
odpowiedź
User
Jd
Okazuje się, że TVP jest "dobrem wspólnym" tylko jak trzeba płacić abonament.
13 9
odpowiedź
<