SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska gotowa do nadawania Open.FM w DAB+

- Wirtualna Polska wystąpiła o koncesję DAB+ na radio cyfrowe w największych miastach Polski. Przygotowujemy się do rozpoczęcia nadawania - zapowiedział Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding w komentarzu dla Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska gotowa do nadawania Open.FM w DAB+

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
RMF FM po wyłączeniu zakresu OIRT (66-74MHz) w 2000 roku też protestował - mówili, że mają koncesje to nadają. wyłączyli po 2 tygodniach gdzie wszyscy już przeszli na obecny zakres 1. stycznia 2000
odpowiedź
User
:)
"Nie odpowiem dzisiaj, czy będziemy startowali w konkursie na kolejne koncesje DAB+" - czasami brak odpowiedzi też jest odpowiedzią. :) W tej chwili Open FM ma koncesje w kilku dość przypadkowo - z biznesowego punktu widzenia - dobranych miastach. I nie chce więcej? To jest ta wiara w przyszłość dabowej technologii? ;)

Wspomniana przypadkowość jest zresztą pozorna. W miastach, gdzie Open FM dostało koncesje, działają po prostu rozgłośnie wyznaniowe spoza sieci Plusa, które jako jedne z nielicznych wykazywały jakiekolwiek zainteresowanie DAB+ (być może chcąc iść KRRiT na rękę). I to pod nie KRRiT rozpisała te nieliczne ogłoszenia - zapewne obawiając się sytuacji, gdy do konkursu nie przystąpi absolutnie nikt. ;)

Na fali dabowego "entuzjazmu" w niektórych miastach ruszyły testowe multipleksy komercyjne. Obecnie sytuacja wygląda tak, że albo te MUX-y zostały już wyłączone, albo (co najbardziej pokazuje kuriozalność sytuacji) coraz trudniej znaleźć w nich te konkretne programy, które dostały koncesje na DAB+. :) Szczęścia próbują natomiast tacy giganci jak np. Radio Andrychów (z sieci Radio AM). :)

Tymczasem z końcem marca swój DAB wyłączyła Irlandia (jako kolejna po Finlandii i Portugalii, które zrobiły to już dawno temu). W tym momencie już nie wiem, czy chce mi się więcej pisać o tej "przyszłościowej technologii" - nie chcę się za bardzo pastwić. ;)
odpowiedź
User
Tom
Ale lewacka mordeczka. Czyżby gej?
odpowiedź