Radio Wnet ma szansę na częstotliwość także w Łodzi

Radio Wnet będzie mieć nie tylko szansę na uzyskanie częstotliwości w Lublinie i Bydgoszczy, ale również w Łodzi - na 106,1 MHz. W konkursie ogłoszonym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji we wszystkich trzech postępowaniach określono takie same wymagania dla zainteresowanych nadawaniem.

NB
NB
Udostępnij artykuł:

Kilka dni temu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłosił konkurs na uzyskanie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Lublinie i Bydgoszczy. Duże szanse na jej uzyskanie może mieć Radio Wnet, które ostatnio wygrało postępowanie w Szczecinie na 98,9 MHz, a dwa tygodnie temu otrzymało pasmo 96,8 MHz we Wrocławiu. Postępowanie w Lublinie dotyczy częstotliwości 101,1 MHz, a zasięgiem nadawania objęte są gminy: Głusk, Jastków, Konopnica, Lublin, Niemce, Świdnik, Wólka. W Bydgoszczy ruszył natomiast konkurs na 104,4 MHz.

To jednak nie koniec. Dokładnie takie same wymagania organ określił również w konkursie na pasmo w Łodzi - na 106,1 MHz. Zasięgiem nadawania miałoby objąć: Andrespol, Brójce, Brzeziny, Koluszki, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Łódź, Nowosolna oraz Rzgów.

Podmioty zainteresowane rozpoczęciem nadawania lub rozszerzeniem koncesji we wszystkich tych konkursach będą mogły ubiegać się o częstotliwości na 10 lat, na program radiowy o charakterze uniwersalnym (zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę).

Miałby być nadawany codziennie przez 24 godziny na dobę, a audycje słowne i inne przekazy słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6.00–23.00. Program ma zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

Wnet z czterema częstotliwościami, z szansami na kolejne

Radio Wnet działało od 10 lat w internecie, jej założycielem i szefem jest Krzysztof Skowroński. Od listopada 2018 roku nadaje w eterze.

W fali marzec-sierpień br. Radio Wnet miało w Warszawie 0,5 proc. udziału w rynku, a w Krakowie 0,3 proc.

Konkurs na 101,7 MHz

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła także postępowanie na nadawanie programu o charakterze lokalnym uniwersalnym w Strzegomiu na 101,7 MHz.

Do tej pory pasmo było wykorzystywane przez Radio Sudety 24, nadające od dwóch lat na podstawie pozwolenia na emisję okolicznościową, wydawanych co miesiąc. W ten sposób rozgłośnia działała od lipca 2017 roku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polski rysownik w "New York Timesie". Tomasz Broda: moje prace wpadły mu w oko

Polski rysownik w "New York Timesie". Tomasz Broda: moje prace wpadły mu w oko

Koncern Axel Springer przejmie prestiżowego brytyjskiego wydawcę

Koncern Axel Springer przejmie prestiżowego brytyjskiego wydawcę

Wybitny fotoreporter z pośmiertnym odznaczeniem. Zbiórka dla jego rodziny

Wybitny fotoreporter z pośmiertnym odznaczeniem. Zbiórka dla jego rodziny

Dobry sygnał dla TVN24? Nowy właściciel Warner Bros. Discovery o "niezależności redakcyjnej CNN"

Dobry sygnał dla TVN24? Nowy właściciel Warner Bros. Discovery o "niezależności redakcyjnej CNN"

Królewskie dalej z Legią Warszawa. Współpraca od ponad dwóch dekad

Królewskie dalej z Legią Warszawa. Współpraca od ponad dwóch dekad

Pracownicy TVP dostaną na Wielkanoc więcej niż na Boże Narodzenie? Związkowcy skierowali pismo

Pracownicy TVP dostaną na Wielkanoc więcej niż na Boże Narodzenie? Związkowcy skierowali pismo