Program "19.30" nie będzie miał wydań bocznych

Program informacyjny TVP1 „19.30” w przeciwieństwie do „Wiadomości” nie będzie ukazywał się w ramach tzw. wydań bocznych czyli o wcześniejszych porach - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Dominik Senkowski
Dominik Senkowski
Udostępnij artykuł:
Program "19.30" nie będzie miał wydań bocznych
Marek Czyż, gospodarz pierwszegom wydania „19.30”; fot. TVP

„19.30” to nowy program informacyjny Telewizji Polskiej na miejsce „Wiadomości”, które ukazywały się w ostatnich latach. Główne wydanie emitowane jest o tej samej porze w jak przypadku „Wiadomości”, o czym świadczy także nazwa samego programu.

Program informacyjny TVP1 bez wcześniejszych wydań

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, główny serwis informacyjny TVP nie będzie ukazywał się w innych porach. Nie nastąpi zatem powrót do wydań od poniedziałku do piątku (tzw. wydania boczne) w godzinach 8.00, 12.00 i 15.00, jak to miało miejsce w przypadku „Wiadomości”. Był to program skrócony do 10 minut, emitowany równolegle w TVP1 i TVP Info. Jedyne wydanie „19.30” trwa 30 minut. Obecnie o 8.00, 12.00 i 15.00 w TVP Info można oglądać serwisy informacyjne. 

Pierwsze wydanie nowego program informacyjnego TVP1 zobaczyliśmy w czwartek 21 grudnia ub.r. Dzień wcześniej widzowie nie mogli oglądać już „Wiadomości”, a wystąpienie dziennikarza Marka Czyża, który zapowiedział nową formułę programu.

“19.30” zbiera bardzo różne opinie. - Da się oglądać bez zgrzytania zębami i śmiechu - mówił nam medioznawca Adam Szynol. - Nadal nie jest to program, jaki powinien pojawiać się w mediach publicznych, jeśli mają być rzeczywiście obiektywne - uważał zaś publicysta Łukasz Warzecha. Tomasz Sekielski wskazywał z kolei, jaki powinien być główny cel “19.30”.

Szefem redakcji jest Paweł Płuska, były reporter „Faktów” TVN. Program przygotowują m.in. Juliusz Głuski-Schimmer, Jan Ciszecki, Paweł Płuska i Grzegorz Sajór (szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). Prowadzącymi „19.30” są dziś Marek Czyż, Joanna Dunikowska - Paź i Zbigniew Łuczyński, a w lutym ma zadebiutować Monika Sawka z Polsatu. 

Serwis informacyjny „19.30” w TVP1, TVP Info i TVP Polonia ogląda średnio 2,10 mln widzów, o 620 tys. oglądających mniej niż notowały wcześniej nadawane w tym samym paśmie „Wiadomości”. Nowy dziennik ma mniej widzów niż konkurencyjne „Fakty”, ale więcej niż „Wydarzenia” - wynika z niedawnego raportu Wirtualnemedia.pl. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?
Materiał reklamowy

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę